05.12.2019 14:19


Skyline zahráli na Flédě. Své fanoušky vyzvali, aby si sedli na zem

Autor: Kateřina Hladíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Skupina Skyline odehrála ve středu 4. prosince večer koncert v klubu Fléda. Fanoušci se dočkali mimo největších hitů i nových písní z připravovaného alba, které vyjde v příštím roce. Poprvé tak mohli slyšet i píseň, pro kterou nemá kapela ještě ani název.

Kapela Skyline vystoupila na Flédě

Brno – Je středa večer, pár minut před osmou hodinou, a první nadšenci nedočkavě postávají před vstupem do Flédy. Všichni čekají na koncert kapely Skyline, která má v brněnském klubu vystoupit. Přesně v osm hodin se dveře nočního klubu otevřou a lidé se nahrnou do prostor podniku. Uvnitř se vítají skupinky přátel a nadšeně si vyprávějí, jak se na koncert své oblíbené kapely těší. „Nemůžu se dočkat. Nejvíc se těším na známé klasiky, jako je písnička Pretty Princess,“ komentuje fanoušek Roman Ondika. 

I když má kapela podle programu začínat v devět hodin, nechává na sebe čekat ještě dalších dvacet minut. Návštěvníci tak své oblíbence přivolávají pokřiky a potleskem. Příchodu kapely napovídají krátké elektronické zvuky a divoké projekce na plátně. Fanoušci vítají všechny členy skupiny bouřlivým potleskem. Rozezní se první zvuky bubnů a kytary. Na pódiu se objeví kromě zpěvačky Rybin i druhý zpěvák kapely MC Jacob, který ihned začne rapovat. Jako první zaznívají písně jako One In The Million, Jump nebo jejich nová píseň Till The Morning Comes.

Z pódia srší energie, oba zpěváci poskakují do rytmu písní a tuto energii přenášejí na diváky. „Můžete zvednout ruce, můžete skákat, pojďte se kroutit,“ zaznívá z úst zpěváka. Celý sál tak začíná tancovat, mávat rukama a zpívat. V druhé části koncertu už je publikum nabuzené a kapela hraje své největší hity. Fanoušci tak spolu se zpěváky zpívají Pretty Princess, Staying Alive či Escape. „Zahrajeme úplně novou písničku, jste první, kdo ji uslyší. Zatím jí říkáme Orangutan,“ uvádí píseň z teprve připravovaného alba MC Jacob. 

Většinu fanoušků si však nejvíce užívá přídavky, při kterých kapela vyzve své fanoušky, aby se posadili na zem. Ti pokyny hlavního zpěváka následují, a tak si plný sál brněnského klubu sedne. „Nečekal jsme, že se to ujme,“ komentuje se smíchem zpěvák. Publikum na zemi vydrží dalších pár minut a poté se celá hala za dozvuků poslední písně večera Rave zvedne. „Koncert jsem si moc užila, na Skylinech jsem byla poprvé a byla to opravdu pecka. Rozhodně na nich nejsem naposledy,“ říká návštěvnice Barbora Miškalová.

Kapela Skyline v Brně vystupuje už po několikáté. „Skyline na Flédě hraje pravidelně, alespoň jednou ročně,“ říká mluvčí klubu Martin Brzobohatý. Brněnská vystoupení si chválí i samotná kapela. „Fléda je skvělá, proto tady hrajeme každý rok. Brňáci jsou úžasné publikum,“ hodnotí zpěvačka Rybin. 

Kapela Skyline vydá v příštím roce nové album. Přesné datum vydání ještě není jasné, ale podle kapely se fanoušci na novou desku mohou těšit na jaře. „Album bude hodně barevné, je to zase hrozná jízda,“ slibuje Rybin. Za koncert fanoušci zaplatili 244 korun a z každé vstupenky kapela daruje deset korun neziskové organizaci Ratolest Brno. 

Text je součástí mediální spolupráce mezi redakcí Stisku a kapely Skyline.

Klíčová slova: Skyline, koncert, Fléda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.