04.05.2018 20:09


Sex očima vědy

Autor: Tereza Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský vědecký zábavní park propojil téma sexu a vědy. Na akci s názvem VIDA after dark: SEX si návštěvníci mohli poslechnout přednášku designérky erotických pomůcek, naučit se vyšetřit prsa a varlata, pitvat býčí penis nebo se podívat dovnitř vibrátoru. 

Co je uvnitř vibrátoru? Foto: Tereza Kučerová

Brno – Jak si správně vyšetřit varlata? Jak vypadají spermie a vajíčka pod mikroskopem? A jaké technologie obsahují erotické pomůcky? Na všechny tyto otázky odpověděl vědecký park VIDA science centrum. Součástí programu byl i workshop organizace Loono nebo přednáška designérky sexuálních pomůcek Anny Marešové.

„Myslíme si, že téma sexu lidi láká, ale je to stále tak trochu tabu. Chceme sex uchopit vědecky, takže tu můžete pozorovat spermie pod mikroskopem, rozpitvat býčí penis nebo se podívat na film o pářících rituálech ve zvířecí říši. Každý měsíc probíhá jiné téma, minulý měsíc jsme měli třeba téma kasína. Normálně míváme okolo dvou set návštěvníků,“ řekl organizátor Roman Štěpánek. „O tuto akci je mimořádný zájem, prodali jsme přes pět set vstupenek,“ dodala Patrícia Válková.

„Býčí penis se liší samozřejmě velikostí, jinak je hodně podobný tomu lidskému. Odlišné je jen jeho zakončení,“ vysvětlila medička Petra Kratochvílová, která lidem popisovala jeho strukturu. Návštěvníci mohli také zjistit to, jak vypadá vibrátor uvnitř. „Pamatujete si staré Nokie, které tančily po stole? Stejný motorek mají i vibrátory,“ řekl student Štěpán Uruba.

Býčí penis. Foto: Tereza Kučerová

To, jak správně vyšetřit prsa a varlata a rozpoznat tím nádorové onemocnění učila návštěvníky organizace Loono. „Snažíme se hlavně mladým lidem ukázat to, že správný čas starat se o své tělo je právě tady a teď. Máme dvě kampaně, a to Žiješ srdcem a Prsa koule, která se zaměřuje na samovyšetření prsů a varlat v rámci prevence onkologického onemocnění. Fungujeme už pět let a za tu dobu si zhoubnou bulku našlo 35 lidí. Všichni jsou tedy v léčbě a někteří už ji mají dokonce úspěšně za sebou,“ řekl student medicíny David Dufek.

Součástí programu byla přednáška designérky erotických pomůcek Anna Marešová, která má svou vlastní značku Whoop de doo. Podílela se na tvorbě bazálního teploměru a vytvořila vlastní Venušiny kuličky a vibrátor. „Ještě bych chtěla přijít s vibračními vajíčky. Ideálně na Velikonoce,“ prozradila se smíchem Marešová.

Návštěvníci se mohli účastnit také kvízu se sexuální tématikou a tipovat například kolik spermatu se vytvoří u muže za celý jeho život (62 litrů – pozn. red.) nebo otestovat výdrž kondomu. Lidé měli možnost vyjádřit se k některým kontroverzním otázkám v oblasti sexu nebo vytvářet mapu erotogenních zón.

Na akci přišlo kolem 500 lidí. Foto: Tereza Kučerová

Klíčová slova: sex, věda, Loono, prsakoule, VIDA science centrum, Brno

Fotogalerie


  • Popis: Pitva býčího penisu
    Autor: Tereza Kučerová

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.