12.12.2019 10:19


Sesbírané oblečení dostanou bezdomovci a sociálně slabí

Autor: Michaela Jagusztynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Členové Mezinárodní federace asociací studentů medicíny připravili ve středu sbírku zimního oblečení určeného pro bezdomovce a sociálně slabé. „Někomu to může zachránit i život,“ sdělila jedna z organizátorů akce Alžbeta Virdzeková. Sesbírané oblečení si poté vyzvedla Armáda spásy, která ho následně rozdá mezi potřebné.

Audio

    Důvody pro konání sbírky oblečení
         
    Autor: Michaela Jagusztynová

Studentky darovaly své oblečení. Autor: Michaela Jagusztynová

Brno – Sbírku oblečení uspořádali studenti medicíny pro Armádu spásy v Klubu Antonína Trýba na Masarykově univerzitě v Brně. Mezinárodní federace asociací studentů medicíny (IFMSA) připravila tuto akci pátým rokem po sobě. Letos se odehrála ve středu jedenáctého prosince. „Tuto sbírku vždy spojujeme s předvánočním obdobím. Je možné, že lidé jsou o Vánocích štědřejší,“ uvedla jedna z organizátorů akce Alžbeta Virdzeková.

Cílili hlavně na zimní oblečení. Lidé přinesli bundy, mikiny, svetry, kalhoty, čepice i spodní prádlo. „Oblečení nekontrolujeme, pouze ho předáme Armádě spásy,“ sdělila Virdzeková. Organizace oděvy poté rozdá mezi bezdomovce a sociálně slabé. „Venku je opravdu zima. A to může lidi namotivovat k tomu, aby darovali nepotřebné oblečení těm méně šťastným. Někomu to může zachránit i život,“ popsala Virdzeková.

Na akci zamířili především studenti medicíny, kteří se o ní dozvěděli nejčastěji přes sociální sítě. „Přišla jsem darovat oblečení, které jsem měla doma navíc,“ vysvětlila studentka medicíny Anna Zlámalová. Dodala, že taky nechce, aby lidem byla zima. „Přinesl jsem z domu oblečení, které jsem už nevyužíval,“ uvedl student zubního lékařství Lukáš Kindermann, který se chtěl na místě taky potkat s kamarády. 

Armáda spásy si ošacení vyzvedla ve čtvrtek. V Československu zahájila činnost roku 1919, ale v roce 1950 ji komunistický režim násilně ukončil. K obnovení práce došlo v roce 1990. V současné době tato křesťanská organizace působí ve 127 zemích světa.

Klíčová slova: Brno, Armáda spásy, oblečení, sbírka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.