22.04.2013 09:48


Seriál: Světový mistr degustace v Caffé del saggio připravuje kávu s příchutí první republiky

Autor: Dita Chovancová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Málokdo ví, jaký klenot se skrývá pod brněnskou Kraví horou. V prvorepublikové kavárně Caffé del saggio dostanete kávu od 6. nejlepšího degustátora světa. Majitel kavárny a barista Pavel Kosta, který si své know-how přivezl ze studií v Itálii, rozmazluje své zákazníky osobitým přístupem a vlastnoručně upraženou kávou. Hlavní devizou této kavárny není pouze káva, ale také její neopakovatelné kouzlo, které vás zavede do doby noblesních dam a šarmantních pánů ve fracích.

Brno - Další díl seriálu o kávě přináší mistrovskou lahůdku v podobě Caffé del Saggio. Kavárna je dílem baristy světového formátu oceněného několika prestižními tituly. Jestli někdo rozumí kávě, pak je to právě Pavel Kosta. Pokud chcete polahodit svým chuťovým pohárkům, oku i uchu, „Kavárna u degustátora“ je ta pravá volba.

Jedinečnou atmosféru Caffé del saggio si při první návštěvě doslova zamilujete. Interiér kavárny je dobový a ze všech předmětů na vás dýchá noblesní duch první republiky. Veškerý nábytek je původní a velmi elegantní. V obou saloncích se nachází kulaté stolečky s židlemi z ohýbaného dřeva a polstrovanými křesly. O intimní osvětlení se starají lampičky s textilními stínidly rozmístěné na stolech a krbové římse. Ze zdí na vás z obrazů a fotografií shlíží noblesní dámy a pánové ve smokinzích a cvikrech. Atmosféru skvěle podtrhují houpavé swingové tóny hudby 20. let. Při jejím poslechu a pití lahodného moku z kávových bobů rádi zapomenete na starosti všedního dne a necháte se unést vlnami retra.

Jednou ze zajímavostí této kavárny je vlastní pražírna. Nachází se vedle baru a od salonku ji odděluje průhledné sklo, zpoza kterého mohou hosté sledovat, jak proces mletí kávy probíhá. Pavel Kosta zvídavé zákazníky vítá a nechává je nakouknout pod pokličku práce baristy. Milovníci kávy se tak mohou seznámit s kávovými boby z vybraných jihoamerických farem, kde pro ně majitel kavárny pečlivě vybírá ty nejlepší odrůdy. Z namletých zrn pak ve své pražírně míchá různé směsi káv, kterými zásobuje svou kavárnu i další podniky. Zákazníci si také mohou objednat namíchanou směs podle vlastní chuti.  

Na nápojovém lístku najdete širokou nabídku káv od klasického espressa či cappuccina, přes caffé latte až po kávové speciality s alkoholem. U žádné kávy samozřejmě nechybí voda, kterou zákazníkům pan Kosta galantně dolévá. Majitel kavárny si svoje zákazníky doslova hýčká, zahrnuje je pozorností a informacemi. Hostům při objednávce vypráví, jak která káva chutná, co obsahuje nebo jak se připravuje. A jak se na prvorepublikového elegána sluší, dámám při příchodu bez vyzvání sundává kabát a uvádí je k volnému stolu. Zde jim s grácií sobě vlastní představuje denní nabídku káv či domácích moučníků. Zákazníky si pozorně prohlíží a naslouchá jim, aby kávou, kterou jim připraví, vystihl jejich charakter a trefil se jim do vkusu. Hosté kavárny mu jeho srdečnost a služby oplácejí svou přízní a do kavárny se rádi vracejí. Kavárna je celkem maličká a málokdy bývá plná, takže si můžete ničím nerušeni vychutnat příjemně pomalé tempo a náladu první republiky. V Caffé del saggio se doslova zastavil čas a stojí za to, utéct na chvíli z uspěchaného 21. století a vnést harmonii do vaší duše.

Další informace o kavárně najdete zde

Mapu s Caffé del saggio a dalšími kavárnami ze seriálu o kávě najdete zde

Další díly ze seriálu: o kavárně Zastávka si můžete přečíst zde a o kavárně Coffee Fusion zde

Klíčová slova: cafe, del, saggio, kavárna, první, republika, degustátor

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.