10.05.2017 15:07


SemestrEND je symbolické ukončení akademického roku, říká organizátorka Markéta Jurčíová

Autor: Jan Kočenda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Členové nadačního fondu studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity pořádají 10. května festival SemestrEND. Snahou organizátorů je ukončit akademický rok a podpořit neformální život na fakultě. Letošní téma zní Jedeme v tom spolu. Večer vystoupí kapely Aivn's Naked Trio nebo Alotrio. Kromě toho se účastníci mohou těšit na workshopy studentských spolků, foto koutek či filmový kvíz.

Audio

    Markéta Jurčíová zve na SemestrEND
         
    Autor: Jan Kočenda

Foto: Jan Kočenda  Rozhovor s hlavní organizátorkou SemestrENDu Markétou Jurčíovou.

Brno Tématem letošního SemestrENDu, který se uskuteční 10. května od 14 hodin na půdě Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, je Jedeme v tom spolu. Cílem organizátorů je poskytnout větší prostor studentským spolkům, které si připravily spoustu aktivit a workshopů pro návštěvníky. Ti se mohou těšit na rozmanitý program akce včetně fotokoutku a filmového kvízu. „Vystoupí účastníci Science slamu, který nedávno vyprodal celou Scalu. Kromě toho zahrají kapely Aivn's Naked Trio a Alotrio, které to určitě pořádně rozjedou,“ říká hlavní organizátorka Markéta Jurčíová.

Jak vás napadlo téma letošního SemestrENDu?

Chtěli jsme více zapojit také spolky, které se v předchozích ročnících prezentovaly na pódiu. Na představení ale měly jen tři minuty, a tak jsme se rozhodli dát jim více prostoru. Letos si připravily workshopy a aktivity pro návštěvníky, takže mají více možností, jak zaujmout. Z toho důvodu je téma „jedeme v tom spolu“, protože v tom jedeme my, spolky i návštěvníci.

Co je cílem události?

Je to symbolické ukončení akademického roku a prezentace studentské činnosti. V neposlední řadě se také snažíme o rozvoj neformálního života na fakultě. Je to další způsob, jak se sejít se spolužáky.

Akci pořádáte na půdě filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Zvete i vyučující?

O SemestrEndu vědí, ale pokud profesoři nejdou zrovna okolo, tak se nezúčastňují. Nicméně doktorandi se tu rádi ukáží.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

Určitě se mohou těšit na již zmíněné prezentace a workshopy studentských spolků. Připravili jsme také bohatý program, který je tentokrát velmi rozmanitý. Vystoupí například účástníci Science slamu, který nedávno vyprodal celou Scalu (Univerzitní kino, pozn. red.). Kromě toho zahrají kapely Aivn's Naked Trio nebo Alotrio.

Jak jste se k organizaci dostala?

Na každou akci v nadačním fondu Filozofické fakulty vybíráme koordinátory, kteří mají vše na starost. Protože předešlá hlavní organizátorka ukončila studium, tak jsem si přípravu SemestrENDu vzala na starost já. Mojí hlavní činností je příprava adaptačních kurzů pro studenty prvního ročníku. Teď mám ale díky SemestrENDu možnost si zkusit něco jiného.

Co máte na starosti jako organizátorka akce?

Spolu s Michaelou Hrubcovou jsme dvě hlavní organizátorky, takže to máme rozdělené. Ona zajišťuje technickou stránku a vystupování kapel, já koordinuju lidi v nadaci a komunikuji se spolky.

Podle čeho vybíráte vystupující?

Primárně se snažíme dát příležitost kapelám z filozofické fakulty. Nicméně ne vždy se to podaří, a tak hledáme i externí interprety. Ty vybíráme podle ohlasů účastníků z minulých ročníků a podle toho, jak se nám osobně líbí.

Kolik času jste přípravám věnovala?

Poslední dva týdny před akcí jsem intenzivně pracovala od rána do večera. Vyřizovala jsem telefonáty, psala emaily a zajišťovala pivo či pódium. S přípravami se ale začíná už v březnu.

Na kterou část doprovodného programu, na němž se podílíte, se nejvíce těšíte?

Nejvíce se těším na fotokoutek. Máme přichystané čepičky, cedule s nápisy, takže věřím, že to bude super. Kromě toho se těším na filmový kvíz, na který bych vás ráda pozvala.


Markéta Jurčíová je studentkou pátého ročníku oboru Sociální pedagogiky a poradenství. Členkou Nadačního fondu studentů Filozofické fakulty je druhým rokem.

Klíčová slova: SemestrEND, organizace, nadační fond, filozofická fakulta, ukončení roku, Muni

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.