08.03.2018 19:37


Science Café: Ke kávě servírujeme vědu

Autor: Adéla Formánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Každý měsíc Science Café přinese do brněnských kaváren přednášku a diskuzi s odborníkem z jiné oblasti vědy. Účastníků přibývá a do projektu se přidávají další města. Zakladateli projektu jsou absolventi Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Hanka Valentová a Lukáš Soukup. Letos oslaví desetileté výročí od první přednášky. Do Brna zve vědce už sedm let Kristýna Kounková.

Organizátorka Science Café v Brně Kristýna Kounková, Foto: Adéla Formánková

Brno – Science Café je projekt, za kterým stojí zapsaný spolek Otevíráme už téměř ve 20 městech po celé republice. Přináší cykly neformálních přednášek a diskuzí s vědci do prostoru kaváren, kde jsou i neodbornému publiku zdarma předávány poznatky z různých oblastí vědy. „Chceme, aby Science Café bylo přístupné komukoliv bez ohledu na to, co studuje nebo kolik si vydělává,“ uvedla v rozhovoru hlavní organizátorka brněnského Science Café Kristýna Kounková.

Včerejší přednáška profesora Julia Lukeše z Parazitologického ústavu v Českých Budějovicích byla zarezervována během pěti minut. Je o projekt v Brně velký zájem?

Troufám si říct, že po těch letech jsme už docela zavedená akce. V dubnu budeme mít sedmileté výročí. Když jsme začínali, tak na akce chodilo kolem 20 lidí. Teď nám na většinu přednášek chodí přibližně 70 lidí. Třeba včera jsme měli na rezervace vyhrazených 70 míst, ale místnost byla nadstavena na nějakých 75 a lidé ještě stáli. Takže tam mohlo být tak 80 lidí. Ale my za tuto hranici jít nechceme, protože by se změnila atmosféra.

Jaká myšlenka stojí za vytvořením projektu?

Byla to snaha vytvořit prostor, ve kterém se mohou potkávat vědci a široká veřejnost v úplně neformálním prostředí. Aby odpadla klasická bariéra, jakou známe z přednášek z vysokých škol nebo z knihoven – lidi přijdou, poslechnou si to a jdou pryč. Je to svým způsobem sterilní. A chtěli jsme to odstranit. Navíc když Science Café před 10 lety začínalo, tak se u nás podobné akce příliš nekonaly.

V současné době máte kolem 50 organizátorů. Všichni to dělají čistě z vášně a pro dobrou věc?

Zní to divně, ale ano. Science Café stojí na dobrovolnosti. Koordinační tým nikomu neříká, co kde má dělat. Existují města jako Zlín nebo Hradec Králové, kde Science Café dělají lidé z univerzity, takže to může být součástí náplně jejich práce. Ale většinou to jsou studenti nebo už pracující lidé, kteří to dělají ve svém volném čase, a nikdo je za to neplatí.

Kdo stojí za projektem Science Café?

Jsou to Lukáš Soukup a Hanka Valentová – oba dva Pražáci, oba dva dálkoví studenti Fakulty sociálních studií v Brně. Jednou se potkali na cestě domů. Uvědomili si, že se znají z fakulty a během rozhovoru přišla řeč na tento typ akcí. Líbilo se jim to a řekli si, že by bylo fajn něco takového dělat i tady. Oba dva byli původně humanitně zaměření, ale věda je zajímala. Řekli si, že to zkusí a začali Science Café dělat v Praze. Na podzim to bude 10 let a teď budou mít v Praze sté Science Café.

Jakou roli v tom má spolek Otevíráme?

Science Café je značka. Ten, kdo má tu značku registrovanou a kdo za vším formálně stojí, je zapsaný spolek Otevíráme. Předsedkyní je Hanka Valentová. Místopředsedové a členové dozorčí rady jsou lidé, kteří se podílí nebo se podíleli na pražském a brněnském Science Café.

Některá témata jsou jednodušší, jiná odbornější. Mluvčí si je určují sami? Nemusí se nevědecké publikum bát, že nebude rozumět?

Tady v Brně většinou oslovujeme přednášejícího tak, že máme zhruba představu, o čem chceme, aby mluvil. Potom to s ním dál ladíme a stane se, že řekne: „Víte, tohle by pro ně mohlo být příliš složité.“ Těžko se hledá taková hranice, aby téma bylo popularizační, ale zároveň ještě mělo co nabídnout lidem, kteří obor studují.

Večery se skládají z prezentace a debaty. Stane se, že se nemají účastníci hosta na co zeptat?

Vždy trneme hrůzou, aby se to nestalo. Bojíme se u těch techničtějších témat, ale zároveň se jim snažíme nevyhýbat, protože chceme, aby byl program pestřejší. Naštěstí se vždy někdo zeptá. Ze začátku je to trochu rozpačitější. Nejdelší doba bývá do první otázky, ale jak se zeptá jeden člověk, tak potom už navazují další. Diskuze vždy proběhla.

Setkání vám natáčejí profesionálové. Takže kromě přímé osvěty publika necháváte přednášky volně dostupné i na vašem webu?

Ano, všechny pořízené záznamy jsou volně dostupné z webu. Ale my v Brně videozáznamy neděláme. Točí se především pražská setkání. SlidesLive je náš partner. Jeho zakladatelem je Vojta Ciml. Už v době, kdy studoval a zakládal tuto společnost, tak se potkal s kolegy v Praze, kde vznikla jejich spolupráce.

Kolik úsilí vás stojí uspořádání takového setkání, jako bylo to včerejší – jak je těžké lidem zprostředkovat vědu?

S kolegyněmi to máme rozdělené. Největší nápor je na nás v den konání, kdy musíme vše nachystat a na všechno dohlédnout. A také v den, kdy spouštíme rezervace. Ve výsledku je to pár hodin měsíčně po krátkých intervalech. Ale horší je to, kolik času na to musíme myslet nebo kolikrát se k jedné věci musíme vrátit. A navíc to děláme po normální pracovní době. Není to o tom, kolik času tomu věnujete ve výsledku, ale o tom, navzdory čemu ho tomu věnujete – že nejdete radši třeba do kina. Ale všichni to děláme, protože chceme a vidíme v tom smysl.

Co Science Café chystá do budoucna?

Letos slavíme desáté narozeniny a máme spoustu plánů. Chystáme mimořádnou akci pro návštěvníky i pro organizátory. Protože všichni organizátoři se ještě nikdy neviděli na jednom místě. Snažíme se dát dohromady přehled historie Science Café – jak se časové vyvíjelo, jak postupně narůstala další města a jací přednášející se u nás vystřídali. Když Hanka s Lukášem začínali, tak nejspíš ani jednoho z nich nenapadlo, že ještě za 10 let to tady bude, navíc ve 20 městech. Ale další města přibývají a my se s tím vyrovnáváme za pochodu. 

Klíčová slova: Science Café, kavárna, věda, přednáška, vědci, neformální, publikum, přednášející, hosté, organizátoři, projekt

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.