08.03.2019 20:52


Sci-fi festival láká na novinky i klasiku

Autor: Jan Boháč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

První projekce filmového festivalu zaměřeného na sci-fi snímky ve čtvrtek večer zaplnila sál Hvězdárny a planetária v Brně. Future Gate Sci-fi Film Festival pokračuje celý víkend, uvede ještě šest dalších projekcí a jeden koncert.


Brno – Fanoušci vědecko-fantastických filmů mají tento víkend o zábavu postaráno. Do Brna dorazil Future Gate Sci-fi Film Festival, který je součástí Dnů jihomoravské kosmonautiky. Organizátoři ve Hvězdárně a planetáriu na Kraví hoře uvedou několik filmů, součástí festivalu budou také debaty s odborníky.

Návštěvníci uvidí nejnovější snímky. „Osobně bych všem doporučil filmovou novinku Prospektor, která si získala fanoušky už na předchozím festivalu v Praze," říká hlavní pořadatel festivalu Filip Schauer. Mezi novinky patří také Explore: Klíč k cestě na Mars, který bude promítán ve 3D. Následně bude beseda s Dušanem Majerem ze serveru Kosmonautix.

Festival potěší i příznivce klasických sci-fi filmů, mezi které patří například thriller Gattaca od režiséra Andrewa Niccola. Na programu bude také uvedení takřka kultovního seriálu Červený trpaslík, jehož kompletní první série o tříhodinové délce bude promítána v sobotu večer. V neděli návštěvníci uvidí dva krátké dokumenty o elektronové mikroskopii, po kterých bude opět následovat přednáška s odborníkem. Poslední akcí pak bude koncert, na němž zazní nejznámější hudba ze sci-fi filmů, jako jsou například Hvězdné války, Transformers nebo Návrat do budoucnosti.

Samotný festival se koná již pošesté, původně přitom vznikl jako nápad fanoušků a nadšenců. „S kamarádem Andrejem Štůlou jsme si od roku 2013 říkali, že v Česku chybí specifický filmový festival. Rok poté se uskutečnil první ročník, a jelikož měl překvapivý úspěch, rozhodli jsme se v tom pokračovat," vzpomíná Schauer. Že si festival své diváky najde, potvrdila i čtvrteční projekce dokumentu Voyager: Hranice vesmíru, na kterou do brněnského planetária dorazil vysoký počet diváků. „Je fajn, že se něco takového koná, sci-fi filmy mám rád a určitě dorazím i na některou další projekci," uvedl jeden z návštěvníků akce Jakub Ryšánek. Vstupné na jednotlivé akce se pohybuje od padesáti do sto dvaceti korun, vstupenky je možné zakoupit i na internetových stránkách Hvězdárny.

Klíčová slova: sci-fi, festival, hvězdárna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.