15.04.2019 09:24


Sběratelé vyrazili na Motortechnu na brněnské výstaviště. Na místě byly vystavené i historické vozy

Autor: Tereza Kráčmarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sběratelé historických vozidel se sešli v sobotu na Tradiční jarní Motortechně. Pět tisíc lidí mělo možnost kromě nákupu starých předmětů vidět i veterány, které jejich majitelé vystavovali v jednom z pavilonů. Mimo vozidel prodejci nabízeli například i staré mince, nábytek nebo třeba hračky ze sedmdesátých let.

Foto: Tereza Kráčmarová

Brno — Tradiční jarní Motortechnu navštívili sběratelé starožitností v sobotu 13. dubna na brněnském výstavišti. V jednom z pavilonů mohli lidé vidět i vystavené historické automobily a motorky.

Prodejci do Brna přivezli různé předměty. Někteří nabízeli historický nábytek, hračky a doplňky, jiní se zaměřili hlavně na díly na veterány. „Mám tu různé součástky na stará auta, ale zájem není o konkrétní věci, každý si vybere něco,“ shrnul Jiří Pilař. Podle něj se podobné věci k prodeji nejlépe dají sehnat zejména v kovošrotech a z pozůstalostí. Pilař jezdí na burzu do Brna už patnáct let. Kromě prodeje i sám nakupuje. „Stavím a renovuji veterány. Mám mimo jiné i Tatrovku dvanáctku,“ pochlubil se Pilař.

Některé z předmětů, které si lidé na burze mohli koupit, stály i desítky tisíc korun. Stejně tak měli sběratelé mžnost objevit i historické motocykly na prodej. Richard Nechanický si ale na burzu přišel pro něco drobnějšího. „Koupil jsem si pár sběratelských mincí,“ řekl Nechanický. Dodal, že se mu na burze líbí atmosféra, kterou všechny historické předměty vytvářejí.

Kromě klasického prodeje v pavilonu Z vystavovali veteránisté i auta a motorky. Nejstarší z nich byly vyrobeny už v první polovině minulého století. Zastoupení měly české značky Tatra nebo Jawa ale i americké vozy. Podle pořadatelky Terezy Slavíčkové navštívilo Motortechnu okolo pěti tisíc lidí a přijelo zhruba pět set prodejců.

Motortechna se na brněnském výstavišti koná pravidelně a pokaždé na ni přijíždějí lidé nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Kromě jarní motortechny mohou sběratelé navštívit i motortechnu podzimní. Tu pořadatelé plánují na 19. října 2019.

Klíčová slova: motortechna, brno, veteráni, burza

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.