02.03.2019 23:31


Šalina pub vyrazí Brnem už tuto středu, nově nabídne i pub kvíz

Autor: Anna Viktorinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pojízdná brněnská hospoda Šalina Pub zahájí 6. března svou šestou sezónu. Tramvaj bude jezdit každou středu od začátku března do konce června a poté od září do prosince. Návštěvníci si v ní budou moci kromě pití starobrněnského piva také poprvé od jejího vzniku zahrát pub kvíz.

Šalina pub vyjede ulicemi Brna už tuto středu. Foto: Anna Viktorinová

Brno – Tramvaj až dosud jezdila v pátek, tento rok se její provozovatelé rozhodli přesunout jízdy na středy. „Máme za to, že ve středu by poptávka mohla být větší a že bychom mohli jízdu Šalina pubem nabídnout jiné skupině lidí, například těm, kteří jsou v Brně přes týden, ale na víkend odjíždí,“ vysvětlil provozní ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Jan Seitl. Tramvaj bude vyjíždět z Náměstí Svobody každou hodinu mezi šestou a devátou hodinou večer.

Novinkou letošního roku je pub kvíz. Týmy se na něj mohou přihlásit prostřednictvím události na Facebooku. Soutěžní družstva se ale mohou vytvářet i přímo na místě. „Každou první středu v měsíci budeme mít dva kvízy, jeden od šesti a jeden od osmi hodin. Každý bude trvat dvě hodiny a bude mít formát standardních pub kvízů, které se konají v klasických hospodách,“ přiblížil Milan Vocílka z odboru marketingu a komunikace DPMB. Vítězný tým vyhraje poukaz do pivnice Starobrno. V každém kvízu bude navíc bonusová tipovací otázka, za kterou může tým s nejbližší odpovědí získat vstupenku na příští kvíz.

Jízdenky se dají koupit v kanceláři DPMB v Novobranské ulici nebo v infostánku na Joštově ulici, kde stojí padesát korun. Pokud si je návštěvník kupuje u průvodčího přímo před odjezdem, připlatí si dalších deset korun. Svezení s pub kvízem ho pak vyjde na sto, případně sto dvacet korun. „Je to dobrý nápad pro turisty, ale pro obyvatele Brna je to možná trochu zbytečné. Ti si radši zajdou do hospod, které mají atmosféru, a hlavně to tam není tak drahé. Pro mě jako pro studenta to hraje velkou roli,“ řekla brněnská studentka Zuzana Zemanová.

Kromě pravidelných středečních jízd budou na programu i mimořádné vyjížďky. Ta nejbližší bude na velikonoční Zelený čtvrtek, kdy se bude na palubě čepovat zelené pivo. Pivní tramvaj bude jezdit i na sobotní soutěže ohňostrojů Ignis Brunesnis na Brněnské přehradě v červnu letošního roku. V nabídce jsou i soukromé jízdy. „Za dosavadní dobu provozu jich bylo kolem tří set,“ uvedl generální ředitel Snip & Co Ondřej Morávek. V tramvaji se nejčastěji konají oslavy narozenin. „Zatím všichni dokázali z tramvaje v pořádku vystoupit,“ dodal s úsměvem Morávek.

Pivní tramvaj v Brně poprvé vyjela v roce 2013. Tím se stala také první a dosud jedinou v Česku. Tehdy vznikla za tři měsíce přestavbou z běžné tramvaje. První tramvají s čepovaným pivem na světě se stala Spårakoff ve finských Helsinkách. Tam jezdí už od roku 1995.

Klíčová slova: šalina pub, DPMB, pivní tramvaj, pivo, Starobrno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.