22.03.2019 15:16


Roztočená kola a květiny. Mae Sara představil svůj krátký film

Autor: Aleš Chromečka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Výstava umělce Mae Sara začala ve čtvrtek večer v Literární čajovně Skleněná louka. Kromě vystavených akvarelových maleb měli návštěvníci možnost zhlédnout také akvarelovou animaci s názvem Aquarelle Channeling.

Brno – Autorskou výstavu v Literární čajovně Skleněná louka zahájil malíř Mae Sara promítáním svého nového filmu. "Nejsem žádný řečník. Zkrátka jsem o Vánocích dostal chuť namalovat pár kol a roztočit je,“ popsal umělec film na začátku vernisáže. Jedenáctiminutový snímek dle jeho slov neměl předem daný jednotný scénář. Prvotní nápad i celý jeho průběh stojí na konceptu takzvaného channelingu. Jedná se o způsob vnitřní komunikace lidského vědomí s jakousi vyšší inteligencí. Duchovní putování hrdinů filmu doprovázely snímky rotujících motivů připomínajících květiny.

Mae Sara namaloval a zanimoval celý film. Autor do něj údajně zakomponoval kód v Morseově abecedě, ale jeho znění prozradit nechtěl. „Film se mi moc líbil. Jednotlivé motivy vypadaly jako z pohádky a působily uklidňujícím dojmem,“ hodnotila snímek studentka umění Dana Tomanová. Na stěnách čajovny visely jednotlivé malby, které byly do filmu zakomponovány. Návštěvnici si mohli také prohlédnout umělcovu knihu komiksů a odnést si namalovanou pohlednici.

Naposledy v Brně vystavoval Mae Sara, vlastním jménem Pavel Pražák, v roce 2017. Absolvoval studium na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Své umění popisuje jako vyjádření vnitřní radosti a vzruchů. "Tvorba bez skutečné radosti produkuje jenom prázdnotu. Já chci prázdná místa zaplnit," vysvětluje malíř. Kromě malování vodními barvami se věnuje také psaní příběhů a komiksů.

Klíčová slova: umění, film, vernisáž, výstava, Aquarelle channeling

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.