02.03.2018 12:12


Rodiče budou moci svým dětem dopřát kvalitní literaturu

Autor: Dagmar Matulíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zájemci o kvalitní dětskou literaturu se mohou radovat. Rodiče i děti mají možnost si od 5. března přijít vybrat z velké nabídky dětských knih. Knihkupectví Dlouhá punčocha v Jiráskově ulici si budou moct zákazníci nakoupit různé typy knih pro nejmenší, školáky i pro dospívající mládež. A čím je toto knihkupectví tolik zajímavé? Nenajdete tam ani jednu knihu pro dospělé.

Zájemci o dětskou literaturu si od pondělí přijdou na své

Brno - Čtenáři dětské literatury si od pondělí 5. března přijdou na své v prvním kamenném obchodě s knížkami čistě pro děti. Zakladatelky tohoto brněnského knihkupectví si dávají na výběru knih opravdu záležet. Díky tomu se snaží nakupujícím zkrátit čas, který by strávili v knihkupectvích, kde je nabídka dětských knih spíše doplňková a nepřehledná. Kromě knížek nabízí také různé hry, CD, sešity nebo kvalitní čokolády.

Zuzana Streichsbierová, jedna ze dvou zakladatelek knihkupectví Dlouhá punčocha, je milovnicí knih. Její zájem o dětskou literaturu narostl po tom, co se sama stala maminkou. „My do prodejny vybíráme pouze takové knihy, které bychom samy četly našim dětem,“ zhodnotila. Každou knihu si před schválením samy důkladně přečtou. „Prodáváme takové knížky, které jsme měly rády, když jsme byly malé, ale i na základě doporučení,“ uvedla Streichsbierová. Do nabídky se určitě nedostanou například knihy s nepovedeným překladem.

Na pondělní otevření mají zakladatelky nachystaný také doprovodný program jako je divadélko nebo předčítání z knihy Ivana Martina Jirouse Magor dětem. „My jsme původně chtěly v knihkupectví pořádat různé kulturní akce pro děti, ale bohužel jsme nesehnaly prostory podle našich představ,“ hodnotí současnou situaci Streichsbierová s obavou, že se v pondělí všichni zájemci o divadélko do knihkupectví nevejdou.

Kromě českých knih bude k dostání také zahraniční literatura. „Nabízíme dětské knihy psané v angličtině, němčině nebo slovenštině. Máme také polské knížky, ale ty jsou pouze obrázkové,“ konstatovala Streichsbierová. Tato nabídka je cílená například na bilingvní rodiny. Zakladatelky se nebojí prodávat také knihy naučné a s přesahem, které se zabývají například tematikou holocaustu, homosexuality nebo handicapu. „Líbí se mi, že budou k dostání také knížky s vážnými tématy. Děti by měly mít povědomí o různých problémech,“ říká Jiřina Remešová, která se chystá jednu z těchto knih koupit mladší sestře k narozeninám. Zakladatelky vsadily zejména na kvalitu knihkupectví. „Budeme vařit kávu, protože si myslíme, že je to společně s knihami dobré spojení. A pobyt zde si užijí i dospěláci,“ uzavírá s úsměvem Streichsbierová.

Klíčová slova: knihkupectví, dětská literatura, knihy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.