16.04.2020 20:31


Řidiči na silnicích riskovali i o Velikonocích

Autor: Terezie Wasserbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nedodržování maximální povolené rychlosti, nezapnutý bezpečnostní pás, telefon za volantem nebo řidiči pod vlivem alkoholu. I tak vypadaly Velikonoce na moravských a slezských silnicích.


Policisté ze Zlínského kraje zasahovali u srážky opilého motorkáře s autem (Foto: Policie ČR)

MORAVA A SLEZSKO – Na Moravě i ve Slezsku řešili policisté o velikonočních svátcích od pátku do pondělí i přes nouzový stav množství dopravních nehod a přestupků. V Olomouckém kraji počet dopravních nehod o Velikonocích klesl oproti loňskému roku pouze o tři, z padesáti na sedmačtyřicet. Podle mluvčího olomouckých policistů slunečné počasí vylákalo lidi do přírody, a tak hlídky zvýšený provoz na silnicích očekávaly. Pokuty padaly za používání telefonu za volantem, nezapnuté bezpečnostní pásy nebo řízení pod vlivem alkoholu. Nejčastěji však měli řidiči problém s dodržováním maximální povolené rychlosti.

Na jihu Moravy se o pomyslný titul velikonočního rekordmana jako první utkal na Bílou sobotu osmatřicetiletý muž, který projížděl vesnicí Skrchov směrem na Brno. „Hlídce po zastavení sdělil, že nikam nespěchá a že jel asi trochu rychleji. Vesnicí, kde je padesátka, projížděl rychlostí sto třicet kilometrů za hodinu,“ uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. O Velikonočním pondělí ho však překonal jiný hříšník, který kolem dálniční hlídky v Ivanovicích na Hané projel rychlostí dvě stě kilometrů za hodinu. Rychlostní limit tak překonal o celých devadesát kilometrů za hodinu. Oba řidiči mohou dle Švába očekávat několikatisícovou pokutu a odebrání řidičského průkazu.

Tragický konec měla na Boží hod srážka protijedoucího motorkáře a auta na Frýdecko-Místecku. „Podle předběžných šetření mělo ke srážce dojít na křižovatce, kde řidič osobního vozu právě odbočoval,“ uvedla mluvčí moravskoslezských policistů Soňa Štětínská. „Devětatřicetiletý motorkář byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice, kde jim následně podlehl,“ uvedla Štětínská. Nehodu kriminalisté dále prošetřují.

Alkohol za volantem byl o víkendu příčinnou nejedné dopravní nehody a tučné pokuty. V Moravskoslezském kraji způsobili řidiči pod vlivem alkoholu devět ze sedmdesáti nehod. Nejvyšší promile na celé Moravě pak policisté naměřili u muže na elektrokoloběžce. „V sobotu ve čtyři hodiny odpoledne přistihli policisté v Otrokovicích řidiče elektrokoloběžky, který nadýchal 3,33 promile,“ uvedla mluvčí zlínských policistů Lenka Javorková.

Mimo běžných prohřešků policisté i nadále kontrolují dodržování nařízení vlády proti šíření nemoci covid-19. Podle Švába lidé opatření o prodlouženém víkendu často porušovali, když se shlukovali u výdejních okének restaurací a nenosili roušky. Brňané pak sice v hojném počtu vyrazili k přehradě, ale na plážích odpočívali spořádaně v patřičných rozestupech.

Klíčová slova: Velikonoce, nouzový stav, dopravní nehoda, alkohol za volantem

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.