21.04.2020 23:14


Recenze: Too Hot to Handle, tak trochu jiná reality show, ale pořád stejný bizár

Autor: Terezie Wasserbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Nová reality show společnosti Netflix se čtyři dny od vydání stále drží na špičce sledovanosti. Too Hot to Handle producenti postavili na motivech známé show Paradise Hotel. Jenomže zatímco tam se smilnilo jako o závod, tady se to nesmí. Měsíc bez sexu, masturbace, dokonce i bez líbání. Za tohle všechno se totiž strhne soutěžícím částka z výhry.

Too Hot to Handle je nová reality show Netflixu (Foto: Reprofoto Netflix)

Netflix svou reality show Too Hot to Handle pokračuje v přehledu bizáru pro své diváky po projektech jako reality show Láska je slepá nebo dokument Pán tygrůDeset mladých, krásných a poněkud jednoduchých lidí se ocitá v resortu, kde mají na dovolené strávit následující měsíc. První den se dozvídají pravidla pobytu a soutěže o sto tisíc dolarů. Pro výhru je třeba se ve hře udržet co nejdéle a ukázat, že jste za dobu natáčení osobnostně vyspěli. Zvláštním pravidlem ale je, že mezi účastníky není povolen žádný fyzický kontakt. Pokuty, které se odečítají z výherní částky, za sex, masturbaci nebo líbání, si na konci rozdělí ti, kteří vydrží. Parta mladých lidí zděšeně valí oči. Někteří muži prohlašují, že měsíc bez sexu nebo masturbace ještě v životě nebyli.

Postupem času se ukazuje, že s dodržováním pravidel to nebude tak horké a nějaká ta pokuta soutěžícím prostě stojí za to. Pět kluků a pět holek zvyklých na nezávazný sex jeho odpíráním trpí. A tak se projevují různorodé charaktery, kdy každý z nich představuje nějaký stereotyp.

Takže vedle nafrněné instagramové královny Francescy je hodná, ale hloupá Chloe. Dalším příkladem stereotypizace je vysokoškolačka Haley, která studuje vlastně jen pro věčné party. Ta se předvede mimo jiné tím, že neví, kde leží Austrálie. Z mužů vyčnívá charismatický kluk Matthew, kterého okamžitě všichni překřtí na Ježíše, taky protože jako jediný z chlapců na první setkání nedorazí s obnaženým hrudníkem. A samozřejmě modrooký Brit David, z jehož gentlemanských manýrů jdou dámy do kolen. Klasikem je živočišný Kori, který jednoduše přiznává, že si přijel pořádně zasouložit.

Osmidílná reality show má soutěžící naučit vážit si fyzického kontaktu s druhou osobou a nesmilnit při každé příležitosti. Show se drží na špičce sledovanosti jednoduše proto, protože to je takový bizár, že to člověk musí vidět. Paradise Hotel se může jít zahrabat, protože produkce vymyslela naprosto dokonalé zrcadlo některým mladým lidem. Právě v době bez klubů, party a známostí na jednu noc mohou lidé zauvažovat nad tím, zda-li se sami v některé z postav nezhlédnou.

Krátká ukázka prvního dílu je ke zhlédnutí na YouTube. Všechny díly jsou pak dostupné předplatitelům Netflixu.

Klíčová slova: Too Hot to Handle, Netflix, reality show, bizár

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.