03.11.2016 20:35


Radní plánují čisté hlavní nádraží. Lidi více trápí narkomani

Autor: Simona Ferulíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Město Brno, městská policie i část Brno-střed řeší prostor před Brněnským hlavním nádražím. Od září provádějí policisté častější kontroly a město spolu s městskou částí Brno-střed chce v prosinci navázat častějším úklidem Nádražní a Benešovy ulice. Lidé ale považují i přes navýšené hlídky policistů za hlavní problém bezpečnost.

Audio

    Primátor Brna mluví o plánovaném častějším úklidu hlavního nádraží a jeho okolí
         
    Autor: Simona Ferulíková

Prostor kolem hlavního nádraží v Brně bude čistější. Foto: Simona Ferulíková

Znečištěné prostředí v okolí Brněnského hlavního nádraží. Foto: Simona Ferulíková

Brno – Od prosince má být hlavní nádraží v Brně a jeho okolí čistější. Plánuje to město ve spolupráci s městskou částí Brno-střed. Město se chce zaměřit také na větší bezpečnost tohoto prostoru. To by uvítali například lidé, kteří na nádraží pracují.

Zatím uklízí přednádraží prostor úklidová firma a lidé, kteří vykonávají veřejně prospěšné práce. Radní města Brna v úterý 1. listopadu schválili plán, podle kterého se bude uklízet častěji. Od prosince tak počítají s kultivací Nádražní a Benešovy ulice čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu. Uklízet se bude například také v zimě nebo v nepracovních dnech. Podle primátora města Brna je podoba prostoru před nádražím dlouhodobě neudržitelná. Na jeho úklid bude z rozpočtu města vyčleněno třináct milionů korun. Primátor Petr Vokřál také uvedl, že se město rozhodlo reagovat na bezpečnost v těchto místech. „Čím kultivovanější prostor bude, tím méně kriminální a nekalé činnosti se tam bude objevovat." Podle prodavačky Aleny Nermuťové je ale potřeba řešit v první řadě bezpečnost a až poté úklid. „Důležité je tady řešit narkomany a bezdomovce, kdyby tady nebyli, tak by byl i samotný úklid jednodušší. Policisté tady chodí, ale stejně jim nic neřeknou,“ okomentovala stav Brněnského hlavního nádraží Nermuťová.

Vojtech Frolo prodává kávu na nádraží přes čtyři roky a nejhorší je podle něho chování bezpečnostních pracovníků. „Celý den se jenom zašívají vzadu za nádražím, svačí a s nebezpečnými individui, feťáky a dalšími nic nedělají. Říkají, že s tím nic dělat nemohou. Kdyby tady ale takoví lidé nebyli, tak by ani úklid nebyl potřeba. Jenomže tady se to uklidí a pak přijde nějaký narkoman a udělá bordel znovu, jsou tu pořád stejní lidé, kteří to dělají. Třeba před halou si píchají a ochranka na ně jenom kouká,“ vyjádřil své pohoršení Vojtech Frolo.

„Rádi bychom stávající neuspokojivý stav začali řešit co nejdříve, počítáme již od začátku prosince,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Martin Landa. Město chce také vybudovat další veřejné záchody. Měly by být v bytovém domě na Nádražní ulici čtyři. Podle Aleny Nermuťové je ale problémem to, že jsou záchody drahé.

Kromě úklidu a vybudování nových veřejných záchodů vymění město kovové lavičky. To bude umožňovat snadný a častější úklid. Výhodou této výměny, která bude stát přes milion korun, bude podle primátora také to, že se bude na nových lavičkách špatně spát.

Klíčová slova: hlavní nádraží, Nádražní, Benešova, město Brno, úklid, bezpečnost, narkomani

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.