01.05.2015 22:09


První máj – lásky čas?

Autor: Gromszká Klára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Někdo se jde líbat pod rozkvetlý strom, jiný zase pochodovat Brnem nebo protestovat. Až mám nepříjemný pocit, že právě romantika prvního květnového dne ustupuje do pozadí a dopředu se tlačí potyčky a násilí. Proč ale nedat přednost té láskyplné stránce dnešního svátku?

Svátek práce a politické rojení. Jen na to pomyslet a naskakuje mi husí kůže. První květen má zkrátka více podob a je jen na nás, ke které se přikloníme. Pak existují ještě tací, kteří neřeší ani jedno a večer se jdou radši mrknout na hokej. I tato možnost se mi jeví hodně sympaticky. Ještě se líbnout pod třešní a příjemně strávený První máj je na světě.

Kam se hrabe americký Valentýn. Pokud si chtějí zamilované dvojice vyznat lásku, proč to neudělat raději dnes? Nedávejme přednost komerčnímu svátku před polibkem za jarního vlahého večera. Nemá snad právě on své magické kouzlo?

Jarní vzduch a kvetoucí stromy. Kdyby to bylo na mně, oslavovala bych jen Máchovu romantiku. Alespoň jednou v roce chci vidět lásku mezi lidmi. A ne jejich spory. Nebylo by to, prosím, možné? Proč právě První máj, který ve mně opravdu evokuje hrdliččin hlas a rozněžnělé pocity, musí mít svou podstatu v politice? Nemůžeme si od ní v tak krásný den odpočinout?

Já jsem určitě pro a možná nebudu sama. Proto bych jen vzkázala – líbejte se!

Klíčová slova: publicistika, První máj, glosa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.