24.10.2017 21:43


První hru jsem naprogramoval v jedenácti letech, říká Řezník

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Fanoušci herního průmyslu měli toto pondělí možnost nahlédnout hlouběji do procesu vytváření počítačových her. Na jejich otázky odpovídali David Šemík, který pracoval na slavné české hře Mafia, a hudebník a herní vývojář Řezník. 

Autor: Jakub Sekanina

Brno – Kabinet Filmůz v Brně uvedl toto úterý diskuzi s herními vývojáři Davidem Šemíkem z firmy Amanita a Martym Pohlem, známým pod jménem Řezník, který stojí za herní sérií Život není krásný. Celou událost pak moderoval Mikoláš Tuček, člen redakce magazínu SCORE, a moderátor pořadu Re-Play.

Sál v Kabinetu Můz byl přeplněný, podívaná stála lidem i za tři hodiny sezení na zemi

Debata se dostala i k jedné z nejdiskutovanějších kontroverzí herního průmyslu za poslední dobu - k mikro-transakcím v placených hrách. „Mikro-transakce jsou možnosti nákupu obsahu navíc v hrách, které jsou k dispozici zdarma, a tak zajišťují, že hra vůbec vydělává“, vysvětluje Tuček. „Problém je v tom, když necháte za hru šedesát euro, a ona vám přesto podstrkuje možnosti, jak za ní utratit další peníze.“  

Toto téma se stalo aktuálním po vydání nové hry na téma Pán prstenů s podtitulem Shadow of War. Hra osahuje tyto „malé nákupy“ a přesto, že rozhodnutí nepodlehnout lákání nového obsahu vás ve hře nijak neznevýhodní, fakt, že ta možnost existuje, se odrazil na hodnocení hry.

Velkým tématem bylo i ohlášení nové počítačové hry ze série Život není krásný od kontroverzního umělce Řezníka. Ten chce oživit tuto sérii a přinést fanouškům další dávku násilí a svého neotřelého humoru, pro který je tak slavný. Také přiznává, že videohry jsou jeho velkou vášní. „Moje nejlepší vzpomínky z dětství jsou na to, jak jsem pařil na počítači“, směje se. „Počítač mě prakticky vychovával, ne rodiče, ale hry, co jsem jako malej hrál“, pokračuje Řezník a vypráví o tom, jak svoji první hru s názvem Vrah naprogramoval již v jedenácti letech.

Klíčová slova: Indie Game, Mikoláš Tůček, Řezník, Mafia, videohry, herní průmysl, Kabinet filmůz

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.