13.04.2018 14:57


Průvodci z řad brněnských občanů představují Brno tak, jak ho nejspíš ještě neznáte

Autor: Kristýna Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sedm průvodců, sedm tras a den plný znovuobjevování známého i neznámého Brna. Takový je cíl tematických prohlídek organizovaných pod hlavičkou Turistického a informačního centra (TIC) Brno. Brněnští obyvatelé a autoři plánovaných výletů tak v sobotu dostanou možnost ukázat své město vlastníma očima a zájemcům vyprávět tajemné příběhy řeky Svitavy nebo záchodů v Sále Břetislava Bakaly.

Pohled na Brno od Špilberku
Brno
– Příchod měsíce dubna se nesl ve znamení výrazných teplotních nárůstů, s nimiž neoficiálně započala i turistická sezóna. Brněnské TIC se ji rozhodlo již podruhé uvítat výzvou adresovanou brněnským občanům: staňte se na jeden den v roce průvodcem ve vašem vlastním městě s procházkou, kterou sami naplánujete. Během soboty se netradiční, leč tematické Brno ukáže pod taktovkou sedmi vítězů více než dvěma stovkám zájemců.

Příběhy řeky Svitavy, Trapná procházka, MOJE staré Brno nebo Školní výlet s lepeňákem. I takto pojmenovali své tematické výlety průvodci-amatéři z řad brněnských obyvatel. Objevovat budou trapná, tajemná i některými dosud nespatřená brněnská zákoutí. Ať už půjde o sekáč v BC Titanium, záchody v Sále Břetislava Bakaly nebo rektorát VUT. „V sobotu 14. dubna se z těch nejzajímavěji navržených prohlídek stanou opravdové komentované prohlídky a budou součástí slavnostního zahájení letošní turistické sezony,“ komentuje záměr akce Gabriela Peringerová, PR manažerka Tic Brno.

Zájem od minulého roku stoupá. Svědčí o tom i počet přihlášených do soutěže. „V loňském roce jsme vypravili tři prohlídky, přihlásilo se jich 13. Letos ukáže Brno sedm průvodců neprofesionálů, přihlásilo se jich 18. Zájem narůstá i mezi návštěvníky,“ dodává Peringerová. Každá procházka má přitom předem stanovenou kapacitu třiceti lidí a představí ji sám autor za přítomnosti zástupců průvodcovského centra.

Pro nebývalý ohlas vítězných Příběhů řeky Svitavy chystá TIC dodatečný termín příští sobotu. Lístky na ten první totiž zmizely během týdne. „Řeka Svitava je již po staletí svědkem mnoha lidských osudů, lidského štěstí i neštěstí. Na procházce představím některé z mnoha příběhů, které se na březích řeky udály,“ popisuje svou trasu v tiskové zprávě autor a průvodce-amatér Ladislav Kotík. Ve veřejném hlasování se jeho výlet umístil na zlaté příčce.

„Víme, že Brno je srdcová záležitost pro mnoho lidí, kteří ve městě žijí. Znají v něm ulice, místa, budovy či příběhy jinak, a proto jsme se rozhodli dát jim šanci ukázat město svýma očima,“ poukazuje Peringerová na smysl celého projektu. Do budoucna uvažují o rozšíření akce. „Uvidíme, jestli bychom procházky nerozdělili do více termínů, stále ale budou spojené se začátkem sezóny. Přemýšlíme, že se domluvíme s letošními účastníky na zopakování procházek v průběhu roku i při jiné příležitosti v rámci turistické sezóny,“ vysvětluje koordinátorka projektu Kateřina Šimčíková.

Ačkoliv je většina míst beznadějně vyprodaná, některé z prohlídek několik posledních lístků stále ještě nabízí. Zájemci si je mohou vyzvednout v pobočkách TIC Brno nebo rezervovat přes internet.

Klíčová slova: Brno, průvodce, výlet

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.