24.03.2012 09:31


Provozovatelé pneuservisů očekávají nával řidičů

Autor: Petr Janderka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

První jarní dny pro mnoho lidí znamenají výlety nebo první posezení na zahrádkách restaurací. Pro provozovatele pneuservisů je to ovšem hektické období, kdy lidé přezouvají svá auta zpět na letní pneumatiky.

Autor: Petr Janderka

Brno Kvůli přezutí pneumatik zpět na letní přijíždí do pneuservisů stále více řidičů. Období zimních dovolených je už téměř u konce a ve velkých městech žádné náhlé sněžení nehrozí. Pro motoristy jde o jasný signál pro změnu na letní obutí. „Pomalu nám začíná práce. Teď chodí zatím zákazníci, kteří to chtějí rychle a bez čekání, ale hlavní nápor čekáme až na konci měsíce. To se pak opravdu nezastavíme,“ řekl o jarním shonu provozovatel pneuservisu Rudolf Doleček. Mechanik přezouvá letní pneumatiku. Foto: Petr Janderka

Podle Dolečka nehrají vyšší teploty a počasí tak významnou roli, jak by se mohlo zdát. Jarní počasí naláká pouze první vlnu motoristů. Ta druhá, která bývá masivnější, přichází až s vyhláškou, že s koncem března končí povinnost mít na autě zimní obutí.

„Jak je známo, Češi všechno nechávají na poslední chvíli. Teď máme ještě volno, ale za týden budou chtít přezout všichni. Čekací doba pak bude až dva týdny,“ dodal Doleček.

Motoristé, kteří nemají rádi čekání, by si měli pospíšit. Nyní je totiž ještě možné přijet do servisu bez objednání a nechat si přezout auto na počkání. „Na podzim jsem čekala na první mrazy a pak jsem nemohla najít volný servis. Teď už jsem čekat nechtěla, proto jsem jela přezout dřív, než to půjdou udělat všichni,“ uvedla řidička Ivana Pantůčková.

Komu se nechce dvakrát ročně přezouvat pneumatiky, může využít univerzální nebo zůstat i přes rok na zimních. „Toho využívá minimum řidičů. Zimní pneumatiky mají v letních teplotách horší vlastnosti a zvyšují spotřebu, takže se lidem stejně vyplatí přezout. Univerzální gumy jsou zase dražší než klasické,“ doplnil Doleček. Podle něj tak přezouvací rituál, který řidiči každého půlroku absolvují, zůstane i nadále.

Klíčová slova: Jaro, Pneuservis, Výměna kol, Letní pneumatiky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.