16.04.2020 14:50


Projekt Štítobraní.cz rozdal potřebným devět set ochranných štítů

Autor: Lenka Kročilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnské firmy se spojily a vyrábějí ochranné štíty, které mohou zájemci přes internet zakoupit pro vybrané ústavy. Prodávají je za výrobní cenu 69 korun za kus a rozesílají je do nemocnic nebo domovů pro seniory.

Ochranné štíty proti koronaviru (Foto: Štěpán Novotný)

BRNO – Projekt Štítobraní.cz dodává ochranné štíty nemocnicím a pečovatelským domovům po celé České republice. Štíty jsou velmi účinným prostředkem v prevenci proti nákaze koronavirem, protože zakryjí celý obličej. Na webových stránkách projektu si mohou zájemci vybrat z několika institucí a koupit jim ochranné štíty za výrobní cenu 69 korun. Pracovníci je pak rozešlou vybraným podnikům, které je rozdají svým zaměstnancům.

Projekt už takto rozdal 908 štítů z 1 276 potřebných. Mezi organizace, které žádají o štíty, patří Domov pro seniory Věstonická v Brně, Orlickoústecká nemocnice, Charita Uherský Brod nebo Domov pro seniory Strážnice. Deset dalších už žádané ochranné pomůcky obdrželo. „Štíty potřebujeme pro naše zaměstnance, protože máme nedostatek ostatních ochranných pomůcek,“ upřesňuje ředitelka Domova pro seniory Strážnice Ivana Kyjovská a dodává, že jsou za tuto příležitost velmi vděční.

Projekt vznikl sdružením třech brněnských firem. „S mými kolegy z firmy Helioring podporujeme Masarykův onkologický ústav na Žlutém kopci a když jsme se dozvěděli, že se jim momentálně nedostává ochranných obličejových štítů, rozhodli jsme se pomoci,“ komentuje jeden ze zakladatelů projektu Pavel Hovádek. Kontaktoval proto společnosti Authentica a GRD servis, které přestavěly své výroby na produkci štítů. Společně jsou schopny vyrobit až pět tisíc štítů denně, které poskytují Štítobraní.cz nebo přímo odběratelům bez registrace v projektu.

Dobročinnou iniciativu podpořilo také rádio Impuls společně se zpěvákem Petrem Jandou, který ze svého nahrávacího studia odehrál 9. dubna koncert, během kterého zazněly nejznámější písně skupiny Olympic prokládané informacemi o projektu.

Klíčová slova: ochranné štíty, Štítobraní.cz, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Hana Adámková | 17. 04. 2020, 20:44
Dobrý den můžu se zeptat na aše štíty jsem alergik a špatně se mi dichá pod roužkou a poztiženou dceru a starší matku zda by vaše štíty nebili lepší jak roužky děkuji za odpověd.Hana Adámková