14.03.2019 21:29


Projekt Nevereš poprvé vystoupí v Brně

Autor: Jolanta Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Už od roku 2016 koncertuje projekt Nevereš v klubech po České Republice, v Brně se představí zcela poprvé. Projekt vzniknul po spojení tří velikánů české reggae scény - Cocomana, Dr. Karyho a MessenJaha.

Zleva: MessenJah, Cocoman, Dr. Kary

 

Brno - V pátek večer se klubem Mersey rozezní ikonické písně Jedna láska, Miluju život nebo Tak už to bal od skupiny Nevereš. Pod tímto názvem se skrývají tři z nejznámějších českých reggae zpěváků, a to Cocoman, Dr. Kary a MessenJah. Už dříve hudebníci spolupracovali například na hudebních deskách Sklizeň 2011 a Sklizeň 2012. V Brně se tato sestava objeví poprvé.

Adam Lanči neboli Cocoman se hudbě věnuje od 14 let. Nejznámější píseň, kterou za dobu své hudební kariéry zpracoval je bezesporu Tak už to bal, kterou stvořil společně s Dr. Karym. Je držitelem dvou hudebních cen Anděl, a to za alba Času je málo a Sklizeň 2011. V roce 2014 navázal spolupráci s organizací Světluška, s jejímž sborem nahráli píseň Stoupám. Lanči se vzdal honoráře za skladbu a veškerý výtěžek ze skladby věnoval na pomoc nevidomým. 

Dr. Kary se proslavil zejména jako frontman skupiny Fast Food Orchestra, se kterou spolupracuje od roku 2004. Hudobně si rozumí nejen s Cocomanem, slyšet jej můžeme i v písních kapel Sto zvířat, Polemic nebo v písni Bratři v rýmu spolu s Indim a DJ Wichem. Zajímavostí je, že si jeho hlas povšimli i marketéři. Kromě koncertů ho můžete slyšet i v dabingu v televizní reklamě.

MessenJah nejdříve začínal koncertovat s několika singly spolu s dalšími zpěváky z desky Sklizeň. V roce 2014 vydal první sólovou desku s názvem Bojuj dál!, ze které vzešlo několik hitů. O rok později začal spolu s Cocomanem a Dr. Karym spolupracovat na projektu Nevereš, který ve své tvorbě mísí žánry reggae, dancehall, moombahton, dubstep a trap. 

Nevereš spolu koncertují již od roku 2016. „Pozvali jsme je protože podle nás jsou nejlepší reggae skupina, která v současnosti v České Republice je," uvedl provozovatel klubu Mersey Vojtěch Hořica. 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.