19.05.2017 12:24


Produkční festivalu Meeting Brno vidí zájem ze strany sponzorů

Autor: Klára Čeperová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Téma letošního festivalu Meeting Brno zní Jednota Evropy ohrožená populismem a radikalizací. Na přelomu května a června nabídne návštěvníkům program zaměřený na společnou českou a německou minulost. Teprve druhý ročník navazuje na projekt Rok smíření zorganizovaný u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Největším přínose je podle produkční akce možnost poznat dějiny střední Evropy z různých úhlů pohledu.

Brno- Téměř třítýdenní program festivalu Meeting Brno zahrnuje přednášky, divadelní představení, filmy a vernisáže s tématikou odsunu sudetských Němců. Letošní ročník je součástí oslav dvacetiletého výročí Česko-německé deklarace o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji. Je také zapojen do Česko-německého kulturního jara 2017, který pořádá německé velvyslanectví v Praze.

Jako protiváhu historickým událostem přináší akce téma radikalizace a populismu, které je aktuální v české i německé společnosti především kvůli letošním českým parlamentním volbám a německým volbám do spolkového směnu.

Meeting Brno organizuje devět pořadatelů. Jarmila Fekiačová je nejnovějším členem týmu. Pozici produkční jí přineslo především její nadšení.  Jako výhodu ve výběrovém řízení vnímá i fakt, že loňský ročník festivalu sama navštívila.


 

 

Jarmila Fekiačová místo rpodukční získala díky tomu, že festival sama navštívila.

Kdo platí festival Meeting Brno?

Částečně nás podporuje město Brno, potom ale máme hodně dalších nezávislých sponzorů. Často nás firmy s nabídkou příspěvku sami oslovují.

Čím si to vysvětlujete?

Možná mají dobré marketingové poradce, kteří cítí, že projekt má potenciál. Jméno organizátorky Kateřiny Tučkové navíc v kulturních kruzích poměrně rezonuje. Pomáhají i její kontakty.

Je podle vás téma festivalu v dnešní době kontroverzní?

Já ho nijak kontroverzně nevnímám. Někdy se do organizace chtějí zapojit lidé, kteří by si přáli festivalu na kontroverzi přidat. To není naším cílem. Snažíme se být objektivní a přinášet fakta a informace a připomínat dějiny. Odezva je většinou pozitivní. Některé akce samozřejmě přitahují odpůrce, především Pouť smíření. Je to ale minimum případů, na které je lepší nereagovat.

Letos pořádáte teprve druhý ročník festivalu. Cítíte se zodpovědná za to že udáváte směr pro další ročníky?

Určitou zodpovědnost cítím. Nechci dokola opakovat stejné chyby. Na začátku jsme do toho šli s jistým finančním obnosem a ten se několikrát navýšil. To člověka zavazuje. Mě na tom navíc záleží, jsem za tu zodpovědnost ráda, není to rutinní práce.

Co máte jako produkční festivalu na starosti?

Od všeho trošku. Je to pestrá práce. Od komunikace se sponzory, přes úkolování dobrovolníků, až po starost o granty a vyúčtování. Dostala jsem se i ke kontrole překladů a podílela jsem se na brožuře s programem, na kterou jsme velmi hrdí. Zároveň se starám propagaci festivalu. Mimo svoje standardní povinnosti se angažuji v Šalina music tour Kateřiny Šedé.

Je možné dostat v kulturní sféře odpovídající platové ohodnocení?

Nastupovala jsem na poloviční úvazek, postupně se z toho stala práce na plný úvazek a podle toho stoupalo i ohodnocení. Je průměrné, ale stačí mi. Pro mě je minimálně stejně důležité, že dělám práci, která mě baví.

 

 

*Jarmila Fekiačová studovala Germanistiku na Masarykově univerzitě. Studium zakončila bakalářským titulem v roce 2013. Letos v únoru zvítězila mezi třiceti uchazeči o post produkční festivalu Meeting Brno, kde v současnosti působí. 

Klíčová slova: Meeting Brno, produkce, populismus, volby

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.