20.04.2011 17:27


Příznivci společenských her se mohou zapojit do soutěže Dominion Tour

Autor: Lenka Malá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nejen hráčům společenských her je určen druhý ročník soutěže Dominion Tour. Série turnajů v karetní hře Dominion se koná od února do října tohoto roku v šestatřiceti městech České republiky. Jeden z turnajů se uskuteční už v sobotu 23. dubna v Brně.

Brno – Celorepubliková soutěž Dominion Tour se skládá z několika desítek místních turnajů, které se pořádají na různých místech České republiky. Z nich hráči postupují do hlavních turnajů a zároveň získávají kvalifikační body, které jim umožní postup do finále. Celá akce potom vyvrcholí říjnovým finálovým turnajem na mezinárodním festivalu deskových her Deskohraní.

Karetní hra Dominion je určena pro děti i dospělé. Foto: Archiv Dominion Tour. „V současné chvíli máme přihlášených šestatřicet organizátorů. Turnaje se konají téměř každý víkend, ale vždy záleží na zvyklostech klubu a konkrétního města. Nejedná se tedy jen o víkendové akce,“ vysvětlila koordinátorka projektu Dominion Tour Zdeňka Gašparíková z občanského sdružení Duha - Děsír, které celou akci organizuje.

Loňského ročníku Dominion Tour se zúčastnilo téměř pět set hráčů. Zájem o pokračování soutěže byl podle organizátorů projektu velký. „Hlavním důvodem je jednoduchost hry. Mnozí se ji učí až těsně před turnajem, a přesto si dobře zahrají. Hra je krátká, svižná a nabízí nepřeberné množství variant,“ uvedl hlavní organizátor projektu Jakub Těšínský.

Společenská hra Dominion se stala nejúspěšnější hrou roku 2009 a získala cenu Akademie her Hra roku. Oceňuje ji široká veřejnost i odborníci. „Dominion jsem začal hrát doma s přáteli. Snad všem se líbil už od začátku, především kvůli množství herních kombinací,“ řekl jeden z hráčů Dominionu Jaroslav Zůda. Hra je specifická originálním herním principem, jednoduchými pravidly a krátkou herní dobou. „Dominion je jednoduše kouzelný v tom, že je každá hra jiná. Stačí změnit karty a najednou se hraje úplně jinak. Každé rozšíření přidá nové prvky, které hru obohacují tak, že je stále zábavná a pořád je chuť objevovat nové a nové věci,“ dodal Zůda.

Nejbližší turnaj v Dominionu se uskuteční 23. dubna od devíti hodin v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Výherci se mohou těšit na deskové hry a poukázky v hodnotě dvou tisíc korun.

Více informací o Dominion Tour naleznete zde.

Klíčová slova: dominion tour, soutěž, hra

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.