26.03.2017 17:44


Příznivci psů se zúčastnili Židenického psího dne, zaplnili nové největší cvičiště v Brně

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Organizátoři Židenického psího dne nabídli divákům ukázky psích sportů i soutěže pro mazlíčky samotných pejskařů. První ročník akce přilákal zájemce do nového výběhu v meruňkovém sadu v brněnských Židenicích. Svou činnost představili mimo jiné zástupci spolků zabývajících se canisterapií nebo výcvikem vodicích psů pro nevidomé.

Návštěvníky zaujalo frisbee vystoupení Anny Urbánkové a jejího psa. Foto: Markéta Sulková

 

Brno – Nový psí výběh v Brně-Židenicích pomohli včera otevřít nejen pejskaři. Stovky návštěvníků se přišly podívat na výběh v meruňkovém sadu blízko ulice Bělohorská. Pořadatelé pro ně a jejich psí mazlíčky připravili soutěže, ukázky psích sportů i vystoupení spolků věnujících se speciální práci se psy.

Zájemci se tak mohli dozvědět více například o canisterapii od spolku Cantes Brno. „Mezi naše klienty patří děti, nemocní i senioři,“ uvedla členka spolku Blanka Martinovská. „Třeba klienta po mrtvici můžeme pomocí psa motivovat k odložení vozíku a na konec i holí, aby mohl zvíře sám vodit. Ve škole může naopak pes pomoci zklidnění integrované třídy například s hyperaktivními dětmi,“ dodala Martinovská, která také působí jako rozhodčí při zkouškách psů cvičených pro canisterapii.

Výběhu stále ještě chybí některé úpravy. Pítko je zatím nefunkční a některé překážky pro psy hodlají správci výběhu rovněž pozměnit. „Přišlo mi nedomyšlené, že chyběly misky na vodu. Čekala jsem i více nabitý program, ale v celku to byla hezká akce a překvapilo mě, kolik návštěvníků se svými mazlíčky dorazilo,“ zhodnotila akci návštěvnice a majitelka anglického buldoka Terezie Schönová.

Ačkoliv by organizátoři v případě špatného počasí byli nuceni akci zrušit, žádné změny v zázemí pro příští ročník neplánují. „Tenhle typ akcí nemá ve škaredém počasí smysl. Je ale dost možné, že pro příště posuneme termín konání. Cílem letošní akce bylo hlavně lidi co nejdříve upozornit, že máme tento nový výběh,“ dodala organizátorka akce a zastupitelka městské části Brno-Židenice Jana Šťastná.

Klíčová slova: Pes, Židenický psí den, psí výběh, meruňkový sad

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.