14.04.2018 17:38


Přístaviště u Prýglu praskalo ve švech. Brňané po dvaasedmdesáté zahájili plavební sezónu

Autor: Kateřina Večeřová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Stovky návštěvníků se v deset hodin dopoledne sešly v bystrckém přístavišti, aby mohly přihlížet spuštění brněnské flotily na jezero. Brňané spolu s primátorem města Brna Petrem Vokřálem po dvaasedmdesáté slavnostně zahájili plavební sezónu. Návštěvníci se mohli kromě slavnostního zahájení lodního provozu také zcela zdarma svézt na lodích flotily dopravního podniku.

Brno – Modrá obloha bez mraků přilákala stovky Brňanů k přehradě. Již po dvaasedmdesáté se přišli podívat na slavnostní zahájení plavební sezóny. První vyhlídkovou plavbu po přehradě mohli návštěvníci absolvovat zcela zdarma. Na jezero vyplula také historická jednopalubová loď Brno připomínající vůbec první spuštění plavební sezóny v květnu roku 1946. Stejně jako v roce prvního zahájení, ve kterém plavidla přepravila okolo sto dvaceti osmi tisíc cestujících, je zájem cestujících o plavby stále velký a počet návštěvníků se v posledních letech dokonce zvyšuje.

Foto: Kateřina Večeřová

Modré nebe a čtrnáct stupňů vylákalo Brňany k přehradě, kde měli možnost přihlížet první plavbě flotily roku 2018.

Foto: Kateřina Večeřová

Dopravní podnik města Brna má celek devíti kapitánů. Všichni společně připluli historickou lodí Brno k nástupnímu můstku. Všech devět kapitánů se během plavební sezóny na lodích střídá. Mimo sezónu pak pět z nich pečuje o lodě a stará se o jejich celkovou údržbu.

Foto: Kateřina Večeřová

Po nástupu kapitánů popřál primátor města Brna Petr Vokřál všem přítomným úspěšnou sezónu. „Letos se návštěvníci mohou těšit například na více míst určených pro grilování. Stejně tak jsme tento rok zdokonalili infrastrukturu," dodal Vokřál.

Foto: Kateřina Večeřová

Mnoho návštěvníků přihlíželo slavnostnímu příjezdu kapitánů a projevu primátora či generálního ředitele Dopravního podniku města Brna Miloše Havránka. „Pro nás, co jsme z Brna, je chození na přehradu už taková krásná tradice. Jsem moc ráda, že lodě všechny ty roky jezdí. Dcera se na svezení letos moc těšila," sdělila návštěvnice paní Pokorná.

Foto: Kateřina Večeřová

Na slavnostním zahájení vystoupil také ředitel dopravního podniku Miloš Havránek, který zrekapituloval statistiky minulých let. Přehrada je fenoménem města Brna. A Brno pro to území dělá moc. V roce 2016 jsme zde přepravili něco přes dvě stě tisíc cestujících. Minulý rok to bylo kolem dvě stě čtyřiceti pěti tisíc. Pro tento rok doufáme, že dosáhneme na hranici dvou set padesáti tisíc návštěvníků," řekl. Havránek také uvedl, že letošní rok přichystal dopravní podnik pro cestující malou změnu. Lidé už nebudou muset stát v dlouhých frontách na lístky u okýnek, ale budou si moct lístky zakoupit také kartou na nových platebních terminálech.

Foto: Kateřina Večeřová

Po slavnostních projevech dostali zájemci možnost se poprvé v sezóně na jedné z lodí plavit. A to zcela zdarma.

Foto: Kateřina Večeřová

V půl jedenácté se mohli lidé nalodit na palubu jedné z šesti lodí flotily dopravního podniku. Každé z těchto plavidel nesoucích jméno nějakého z partnerských měst Brna se s účastníky plavilo po jezeře přibližně čtyřicet minut.

Foto: Kateřina Večeřová

Přístav byl dopoledne plný lidí. Podívat se přišla jak mladá, tak starší generace. Všichni společně oslavili příchod teplé sezóny na Brněnské přehradě.

Foto: Kateřina Večeřová

Malý kapitán se ze svého můstku rozloučil s odplouvající lodí Utrecht, která jako jedna ze šesti zahájila plavební sezónu 2018.

Klíčová slova: Brněnská přehrada, Brno, 72. plavební sezóna, DPMB

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.