11.11.2019 15:07


Případ bývalého zástupce Brna-střed Otradovce začal znovu projednávat městský soud

Autor: Klaudie Břeňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Údajný podvod s pozemkem v brněnských Pisárkách začal znovu projednávat Městský soud v Brně. Obžalovaným je bývalý zástupce Brna-střed Tomáš Jan Otradovec.

Brno - Brněnský městský soud začal znovu projednávat případ s obžalovaným bývalým zástupcem městské části Brno-střed Tomášem Janem Otradovcem. Ten je obžalován z údajného podvodu s pozemkem v brněnských Pisárkách. Případ je u soudu již tři roky. Původní rozsudek zamítl krajský soud. „Bylo potřeba doplnit důkazy a vyslechnout další svědky, aby bylo možné případ vyřešit,“ říká asistentka brněnského krajského soudu Miroslava Klusová. Soud po novém otevření případ znovu odložil z důvodu špatného zdravotního stavu hlavního svědka obžaloby Georga Bilka.

Případ začal řešit brněnský městský soud v roce 2016. Obžaloba Otradovce viní z neoprávněného převedení pozemku na sebe. Podle ní Otradovec nabídl jednadevadesátiletému Bilkovi, že mu pomůže s vyřízením dědictví. Bilek mu dal plnou moc a Otradovec pomohl seniorovi pocházejícím z Rakouska pozemek získat, ale díky plné moci ho převedl na sebe darovací smlouvou, aniž by se na tom s Bilkem dohodli. „Nikdy jsme se s Otradovcem nebavili o nějaké darovací smlouvě,“ řekl při hlavním líčení svědek Georg Bilek s pomocí překladatelky.

Městský soud tehdy rozhodl o Otradovcově vině a ten dostal podmíněný trest vězení. Obě strany se však odvolaly a případ řešil Krajský soud v Brně, který rozhodnutí městského soudu zrušil. „Ve výpovědích svědka Bilka byly rozpory, hlavně v jeho první výpovědi, u které nebyl přítomný nikdo z obhajoby obžalovaného,“ tvrdí obhájce Otradovce Petr Hulán.

Případ v jeho počátcích zaznamenávala média a tím se kauza dostala do podvědomí brněnské veřejnosti. Městský soud se jednáním bude ještě nějakou dobu zabývat, protože stále totiž čeká na výpověď svědka matky Otradovce, která v kauze také figuruje. Zda bude ale moci hlavní svědek Bilek znovu vypovídat, záleží na jeho zdravotním stavu, který se během tříročního jednání zhoršil. 

Klíčová slova: soud, Brno, Otradovec

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.