12.04.2018 16:43


Příměstské tábory jsou hitem posledních let

Autor: Natálie Kuzmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V posledních letech roste v Česku zájem o letní dětské tábory, a to především o ty příměstské. Na těch se děti vracejí vždy na noc domů za rodiči. O tematické tábory je větší zájem než o tábory obyčejné. Nejvíce dětí jezdí na sportovní tábory či na ty s velkou táborovou hrou. Velké množství těchto dětských táborů se rychle zaplňuje. Některé jsou už teď zcela plné, nebo zbývají poslední místa.

Letní tábor organizace Zicherka, foto: Aneta Kuzmová

Morava – O příměstské letní tábory se v posledních letech zvyšuje zájem. Stále je zájem i o klasické pobytové tábory. V domě dětí a mládeže Helceletka v Brně už je volných pouze asi třicet procent míst z celkové kapacity. V domě dětí a mládeže v Ostravě Porubě je ale stále volných přibližně šedesát pět procent míst.

Letní tábory si mohou zájemci zvolit z velké nabídky nejrůznějších zaměření a témat. „U nás je asi největší zájem o florbalový tábor, protože máme úspěšný florbalový kroužek,“ uvedla ředitelka domu dětí a mládeže Helceletka Zdeňka Říhová. Největší zájem je právě o sportovní tábory. Podle ředitelky domu dětí a mládeže v Ostravě Porubě Kateřiny Hořejší je velký zájem také o tábory s velkou táborovou hrou, kde proti sobě soupeří jednotlivé týmy. „My máme takovou fantasy tématiku. Jsou týmy orků, elfů, nemrtvých a podobně. Letos je to teprve druhý ročník tábora a zájem velice vzrostl. Loni touhle dobou byly přihlášeny asi jen tři děti. Teď jich máme už jednadvacet,“ řekl jednatel dětského občanského sdružení Zicherka v Dolní Lutyni Lukáš Stařičný.

Říhová řekla, že o pobytové tábory mají zájem především děti, které v jejich domě dětí pravidelně navštěvují nějaké kroužky. Na tábor pak jedou se svými kamarády. Na příměstské tábory jezdí většinou děti, jejichž rodiče potřebují přes léto hlídaní, protože nemají v práci volno a nechtějí, aby byly děti celé dny doma samy. „Jeden z našich příměstských táborů je třeba cestovatelský. Každý den jezdíme s dětmi na výlety po okolí města,“ dodala Říhová.

Rodiče by měli být také opatrní, kam své děti pošlou na tábor. Loni byl v Moravskoslezském kraji přibližně každý desátý tábor inspektory z Krajské hygienické stanice shledán nevyhovujícím. „Máme z ministerstva zdravotnictví dáno, že musím zkontrolovat třicet procent nahlášených táborů. Kvalita táborů se zvedá, ale loni byl stále každý desátý tábor nevyhovující,“ okomentovala situaci vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých v Bruntálu Michaela Pavelková.

Klíčová slova: tábor, léto, příměstské tábory, děti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.