10.04.2018 20:29


Při sledování divadelního thrilleru Mindgame diváci zapomenou dýchat

Autor: Martina Hykšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Divadlo Bolka Polívky uvede 13. dubna českou premiéru hry Mindgame – Líbezné vyhlídky. Ve hře britského autora Anthonyho Horowitze se předvedou Petr Halberstadt, Miroslav Etzler a Gabriela Míčová. Podle protagonistů je hra plná napětí a neočekávaných zvratů.

Vstup do Divadla Bolka Polívky. Foto: Martina Hykšová

Brno – V Česku neobvyklý žánr divadelního thrilleru představí společnost StageArtCZ v Divadle Bolka Polívky. Premiéra inscenace se koná v pátek 13. a v sobotu 14. dubna v 19 hodin. Autoři slibují napínavou podívanou, při které diváci zapomenou dýchat.

„V materiálech uvádíme, že se jedná o čistokrevný thriller. Chceme divákovi poskytnout natolik intenzivní zážitek, jako by sledoval film. Pokoušíme se, aby herecký projev a scéna působily autenticky,“ nastínil svůj záměr režisér hry a jeden z představitelů hlavní role Petr Halberstadt. Hra je zvláštní tím, že v ní působí pouze tři herci. Inscenace je založena na předpokladu, že budou všichni tři herci propojeni. „Záleží na každém slovu, nejedná se o běžnou konverzaci, každé slovo má jinou motivaci. Důležité je i načasování. Tím vším se vytváří ve hře napětí,“ komentovala Gabriela Míčová.

Díky této hře se po mnoha letech do Brna vrátí Miroslav Etzler. „Byl jsem moc šťastný, když mě Petr, se kterým jsem se dvacet devět let neviděl, kontaktoval a nabídl mi k přečtení tento úchvatný scénář. Hra skýtá naprosto mimořádné příležitosti pro tři herce a velmi mě zajímalo, jak se do toho chce pustit,“ řekl Etzler.

Hlavní linka příběhu se odehrává v psychiatrické léčebně pro duševně nemocné trestance – Líbezných vyhlídkách. Novinář Mark Styler (Petr Halberstadt) chce vyzpovídat konkrétního trestance v tomto zařízení, setkává se však nejdříve s ředitelem ústavu Farquharem (Miroslav Etzler). Celou hru tvoří jejich dialog, narušený občasnými výstupy zdravotní sestry Paisleyové (Gabriela Míčová). „Příběh má tři postavy a ty mají své úlohy a postavení, nelze však zaručit, že to tak je,“ komentoval děj příběhu Halberstadt. Hra se odehrává v několika rovinách, naráží na různá témata – například na téma medializace či dokonce bulvarizace násilí. Dalším tématem je otázka lidského svědomí a odpovědnosti za své chyby.

Scénář ke hře napsal známý britský autor Anthony Horowitz a premiéru se konala v září roku 1999 v Theatre Mercury v Colchesteru. Do českého jazyka jej přeložila Dana Hábová. Vstupenky na představení se dají zakoupit v ceně od 420 korun.

Klíčová slova: Mindgame, Divadlo Bolka Polívky, Brno, divadlo, napětí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.