25.02.2015 11:54


Předsevzetí do nového semestru

Autor: Gillíková Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Nehrbit se, neohrnovat nos nad kluky v ušmudlaných botaskách, používat krém na ruce a umývat podlahu častěji než jednou za čtvrt roku. Předsevzetí všeho druhu a ke každé příležitosti, to je moje parketa.

Kristýna Gillíková. Foto: Veronika KovářováSpeciální sadu si chystám i začátkem každého semestru. Třeba pravidelně chodit na přednášky. Předchozí probdělá noc, dostaveníčko s kamarádkou ani ztracená oblíbená rtěnka, bez které odmítám vyjít z domu, není omluvou. A na přednáškách dávat pozor – žádné pročítání sto let starých článků ze samého dna bulvární žumpy, žádné vybírání šatů k příležitosti mé imaginární budoucí svatby. Nezapomenout ani na včasné shromáždění všech potřebných materiálů k seminárkám, protože noc před odevzdáním se odborná kniha o dopadech mírové konference v Paříži na československý vztah s Maďarskem neshání úplně lehce. A abych nezapomněla – pečlivé zápisky a poctivá příprava z hodiny na hodinu samozřejmostí. Přesně tak, jak to pokrytecky radím dětem, které doučuju.

Ale znáte to, člověk míní, osud mění. A osud mi poklidné ukončení semetru nikdy nehodlá tak jednoduše dopřát. Navzdory všem dobrým úmyslům pak stejně začátkem zkouškového pátrám v dosud neprozkoumaných hlubinách internetu po ucelenějších poznámkách starších zasloužilých kolegů. Stejně se zděšením v očích listuju povinnou literaturou, abych nakonec usoudila, že mám tak maximálně čas si vypsat názvy kapitol. A stejně píšu zoufalstvím sršící příspěvky do oborových facebookových skupin a své vzornější spolužáky bombarduju dotazy, jestli vyučující neříkal něco konkrétnějšího ke zkoušce na poslední přednášce. Na té jsem pochopitelně nebyla, protože jsem se zrovna rozhodla naučit péct kachnu. A seminárka, která je podmínkou uzavření předmětu? Tu sfouknu v den odevzdání, přičemž půl hodiny před deadlinem ještě do textu se zápalem vpisuju kreativní vycpávková slova, abych dosáhla minimální hranice určeného počtu znaků. A pomalu si už spřádám předsevzetí pro nový školní rok, protože takhle to přece dál nejde.

Klíčová slova: semestr, předsevzetí, zkouškové

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.