06.04.2018 18:39


Pražský umělec přivezl do Brna Tři kamarády

Autor: Glaserová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Minimalistickou expozicí s lidovými motivy za doprovodu brněnského folklorního souboru otevřela galerie Monomach své nové prostory. Autor výstavy si s sebou z domova přivezl několik svých děl. O tom, která představí a kolik jich bude, se rozhodl až na místě v souvislosti se vzhledem a velikostí prostoru.

Brno – Vernisáží Tři kamarádi otevřel ve čtvrtek krátce po sedmé hodině večerní výtvarník Ondřej Petrlík nový prostor galerie Monomach v brněnské Luční ulici. „S Ondřejem jsme se viděli před třemi lety v původních prostorách v ulici Gorkého, kde jsme se domluvili na spolupráci,“ vysvětlila kurátorka galerie Dana Dvořáková vznik výstavy.

Instalace tří obrazů propojených provázkem ve čtvercové místnosti vznikla přímo na místě. Autor se inspiroval cestou z Prahy do Brna. „Obrazy jsem vytvořil tak, aby si je každý mohl interpretovat podle svého. Pro mě je to například velikonoční beránek,“ okomentoval Petrlík svou tvorbu. Součástí vernisáže bylo vystoupení lidového dívčího sboru Lučina Brno. Pět zpěvaček oblečených v krojích přijelo na přání Petrlíka, jelikož celá expozice dle autora má mít folklórní vyznění. „Výstava je příjemná. Já sem chodím už nějaký ten rok, kdy to tu byla ještě galerie Jiřího Putny,“ řekl návštěvník Jiří Kamenský.

Dvořáková tak spolu s kurátorkou výstavy Pavlou Maslejovou zahájila výstavní blok „'Obsese' materialitou?“. V něm Brňanům svá díla představí malířky Kateřina Ondrušková, Eliška Kociánová a sochařka Barbora Dayef. „Naše galerie nevystavuje pouze díla malířů. Zabýváme se umělci, kteří pracují s různými materiály a médii,“ doplnila Dvořáková.

Klíčová slova: Monomach, výstave, vernisáž, Ondřej Petrlík

Fotogalerie">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.