17.04.2019 16:51


Pozvánka: Výstava Dáme na vás představí úspěšné návrhy na využití rozpočtu města

Autor: Hana Tománková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brňané mohou od roku 2017 rozhodovat, na co využít část financí z rozpočtu.  Zítra začíná v Urban centru výstava úspěšných projektů, které díky tomu vznikly. Dnes v 17:30 mohou zájemci navštívit vernisáž, na kterou naváže veřejné diskusní setkání.

Foto: Kancelář participace

Brno – Od zítřka si mohou návštěvníci Urban centra prohlédnout projekty, které navrhli Brňané v rámci participativního rozpočtu. Ten umožňuje občanům rozhodovat, jak naložit s částí peněz města. Některé vystavené projekty jsou ve fázi prvotních návrhů, řadu projektů město téměř dokončilo. K nahlédnutí bude například projektová dokumentace vítězného projektu Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty z roku 2017. Návštěvníci se také podrobně seznámí s vítěznými projekty minulého roku. Výstava bude otevřená do konce května.

Dnes od 17:30 mohou zájemci přijít na vernisáž k výstavě a veřejné setkání Dáme na vás. „Na setkání vysvětlíme, jak by měli lidé projekt podat, aby byla co největší šance, že ho posoudíme jako proveditelný,“ upřesnil význam setkání vedoucí Kanceláře participace Marco Banti. „S pomocí koordinátorek mohou zájemci rovnou začít připravovat vlastní projekty,“ doplnil Banti. Obyvatelé Brna mohou své nápady na využití rozpočtu přihlašovat do 15. května. Návrhy, které získají podporu alespoň 300 lajků nebo 30 podpisů, postoupí na další úroveň, a tou je právě posuzování proveditelnosti.

Brno bylo prvním statutárním městem v republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni. „Jsem rád, že se participativní rozpočet dostává do povědomí stále více lidí. Letos mohou Brňané rozhodnout, jak naložit s 35 miliony korun,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Klíčová slova: participativní rozpočet, Dáme na vás, výstava, projekt

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.