19.03.2013 11:56


Pozvánka: Velikonoce dorazí do Brna už za tři dny

Autor: Martina Hanušová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kraslice, pomlázky, medovina a zelené pivo – ačkoliv počasí venku připomíná spíše Vánoce, už tento pátek začnou v Brně velikonoční slavnosti.

Brno – Velikonoční slavnosti vnesou na brněnské náměstí Svobody jarní atmosféru už dvaadvacátého března. Prodejci ve více než čtyřiceti stáncích nabídnou návštěvníkům tradiční řemeslné výrobky, pokrmy a nápoje. Příznivci velikonočních oslav se také mohou těšit na bohatý doprovodný program. 

„Na velikonoční trhy si vždy zajdu koupit nějaké ty sladkosti a ozdoby na sváteční stůl,“ říká důchodkyně Marie Blažková, která si ani letošní čtvrtý ročník nenechá ujít. Na trzích bude možné zakoupit nejen kraslice a další jarní dekorace, ale také vitráže, malované sklo, keramiku, šperky, či dřevěné výrobky.

Akci pořádá radnice městské části Brno-střed ve spolupráci s kulturním vzdělávacím centrem. „Při sestavování programu jsme mysleli na všechny návštěvníky. Pro dospělé jsou nachystány stánky s bohatým výběrem vína, piva či medoviny. Pro děti chystáme velikonoční dílnu, kde si budou moci vytvořit vlastní výrobky, nebo chovatelský koutek se zakrslými králíky,“ uvedl mluvčí radnice Roman Burián.  

Z pochutin nebudou chybět bramboráky, sýry, klobásy a zabijačkové speciality. Velkým lákadlem bude také tradiční zelené pivo, které se bude podávat na Zelený čtvrtek osmadvacátého března.

„Na zelené pivo už se velice těším. Zajít si na ně na velikonoční slavnosti je pro mě už příjemnou tradicí, která znamená příchod jara. Jde především o onu tradici, chuťově mě zelené pivo totiž zrovna neuspokojuje,“ uvedl student žurnalistiky David Nekvinda. Kromě zeleného piva se bude na Zelený čtvrtek podávat také špenát. Pokud jej na trzích ochutnáte, přispějete tím na dobrou věc. Z každé prodané porce bude totiž věnováno dvacet korun ve prospěch Hospice svaté Alžběty v Brně.


Pódium uprostřed náměstí rozezní stylový folklór a swingové či folkové kapely. Těšit se můžete například na cimbálovou muziku Sylván, tramp-folkovou skupinu F.T. Prim, nebo koncert zpěváka Petra Ševčíka.

Slavnosti potrvají do dvacátého devátého března. O něco déle se z oslav jara budou moci těšit návštěvníci v Praze. Hlavní město pořádá slavnosti na Staroměstském a Václavském náměstí až do sedmého dubna. Velikonoční trhy a jarmarky lze navštívit také v Olomouci, Hradci Králové, Plzni a mnohých dalších městech. Netradiční oslavu svátků nabízí také například velkolepé trhy ve Vídni, a to hned na pěti místech až do prvního dubna.

Úplný program brněnských velikonošních slavností najdete na oficiálních stránkách: http://www.velikonocnislavnosti.cz

Klíčová slova: Velikonoce, Velikonoční slavnosti, pozvánka, trhy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.