09.03.2018 17:17


POZVÁNKA: V Brně se dnes uskuteční šestý ročník Queer Ballu

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Dnes večer se uskuteční již šestý ročník plesu Queer Ball. Akce začíná v 19 hodin v kulturním centru Babylon. Vstupenky bude možné zakoupit na místě a to za 400 Kč.

Ples pro homosexuální páry. Foto: Queer BallBrno - Šestý ročník Queer Ballu se uskuteční v pátek 9. března. Akce začne v 19 hodin a bude pokračovat do ranních hodin. Akce bude jako tradičně v kulturním centru Babylon.

Původní myšlenka Queer Ballu je ples pro homosexuální páry a sjednocení LGBT komunity. Přijít ale může každý nehledě na orientaci. Téma plesu je Colours of life. „Vždycky vymýšlíme něco trochu jiného, chceme, aby návštěvníci mohli zapojit svoji fantazii,“ řekl jeden z organizátorů Oldřich Kundera. Večerem hosty provede kapela Kolorez, moderátorkou akce je herečka Anna Polívková. Bohatý program zahrnuje taneční vystoupení, soutěže a nebude chybět ani tombola. 

Hlavním pořadatelem plesu je organizace STUD, což je občanské sdružení působící v Brně. STUD se zaměřuje na LGBT komunitu a problematiku s ní spojenou. Na organizaci plesu se podílí také skupina GaTe, která mimo jiné organizuje vícedenní zážitkové akce pro mladé gaye v období jejich comming outu. Podílí se také na besedách pro veřejnost a pro střední školy.

Klíčová slova: Queer Ball, Ples, LGBT

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.