14.03.2016 21:14


Pozvánka: V Brně se děti dozví zajímavosti o tajemných Mayích a Aztécích

Autor: Radim Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Moravské zemské dětské muzeum připravilo pro své mladší návštěvníky zajímavou výstavu, která jim umožní nahlédnout do zvyků a historie předkolumbovských civilizací Mezoameriky a Jižní ameriky. Expozice s názvem - Země na obzoru, objevujeme Ameriku – se koná v pavilonu Anthropos a je přístupná kromě pondělí každý den až do 4. září 2016.

Brno - Pro děti jsou zde připraveny naučné texty o historii těchto ztracených civilizací, originální sbírkové exponáty a hlavně hry či interaktivní předměty, které je zábavnou formou seznámí například s Olméckými pyramidami nebo legendární říší El Dorado. „Děti si vydrží hrát u našich výtvarných stolečků klidně i hodiny. Mají zde možnost kreslit si znaky do písku, skládat sochy z kostek, nebo si vyzkoušet aztécké puzzle na naší interaktivní tabuly,“ sdělila průvodkyně muzea Aneta Cabejšková.

Kromě výstavy se budou v komplexu konat různé doprovodné programy či přednášky. Školy mají možnost využí speciálního doprovodného programu, který probíhá pod vedením lektorek Dětského muzea formou prožitkových aktivit. Výstavu si mohou užít i děti se zrakovým znevýhodnění, všechny exponáty jsou vybaveny Braillovým písmem a lektoři mají připraveny taktilní předměty.

Nejoblíbenějším předmětem celé výstavy je však atrapa skutečné mořeplavecké lodi, kde si děti mohou vyzkouše nejen kormidlo, ale také vázat uzly a čichem rozpoznávat různé druhy kořeni. „Ano, ta loď se vnukům opravdu líbila. Jsme tady už skoro třičtvrtě hodiny a zatím pouze objevujeme koráb,“ směje se dědeček Vlastmil Koutný

Výstava se koná pod záštitou velvyslankyně Peruánské republiky J. E. Marie Susan Lavanderi Porturas a velvyslance J. E. Pabla Macedi Riba z Spojených Států Mexických

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.