06.04.2018 19:22


Pozvánka: V Brně bude festival francouzské kultury

Autor: Vojtěch Labuda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Festival francouzské a frankofonní kultury Bonjour Brno mohou zájemci navštívit od dvanáctého do dvaadvacátého dubna. Akce čtyřiadvacátého ročníku spojí ústřední motiv ženy jako umělkyně. Pro návštěvníky je připravený doprovodný program, který zahrnuje přednášky a promítání filmů v Kině Art.

Plakát k festivalu francouzské kultury. Autor: Vojtěch Labuda

Brno – Přehlídka festivalu francouzské a frankofonní kultury Bonjour Brno začne příští čtvrtek. Celkem bude vystupovat pětatřicet umělců a umělkyň, z toho dvanáct zahraničních. Pro návštěvníky jsou připraveny ochutnávky tradičních francouzských jídel, koncerty a akrobatické vystoupení. Motiv ženy se projeví třeba v pouličním umění, zpěvu a tanci pod šapitó.

Festival zahájí francouzské artistky na hrazdě, duo z nového cirkusu La June Compagnie. „Budou předvádět vzdušnou akrobacii, kterou se naučily v největší cirkusové škole ve Francii," uvedla produkční festivalu Aude Martinová. Návštěvníci mohou přijít na rozpravu s tématem Madam, kterou připravuje herec Filip Teller v Divadle Husa na provázku. „Hosté jsou velmi odlišní a do debaty přinese každý něco nového," sdělil Teller.

Pořadatelé pro návštěvníky připravili také ochutnávku francouzských jídel v Otevřené zahradě a jarmark na Moravském náměstí. Lidé si mohou pohlédnout celý program a zjistit jednotlivá místa konání na webu Francouzské aliance. ,,Na festival se chystám stejně jako v předešlých letech, nejvíc se letos těším na nové zážitky," řekla pravidelná návštěvnice Bonjour Brno Miroslava Hibšová.

Pořadatelé festivalu se snaží představit frankofonní země českému publiku již čtyřiadvacátým rokem. Téma loňského festivalu bylo propojení nezvyklých prostorů i generací. Festival se podle organizátorů těší mezi Brňany značné oblibě.

Klíčová slova: Bonjour Brno, festival, frankofonní kultura, Francie, ochutnávka, hrazda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.