12.05.2020 21:22


Pozvánka: Taneční výzva folklórního souboru Malá Jasénka je pro každého, kdo má chuť tancovat

Autor: Barbora Janotová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Děti se sice začínají pomalu vracet do školních lavic, ale většina dětských kroužků už nejspíš tento školní rok pokračovat nebude. Vedoucí Dětského folklórního spolku Malá Jasénka ze Vsetína proto pro děti připravili taneční online lekce. A nejen pro ně.

Folkorní tance se lze naučit i na dálku Zdroj: malajasenka

Vsetín - Vedoucí Dětského folklórního spolku Malá Jasénka ze Vsetína Hana Danajovičová každé pondělí přidává na instagramový účet mala.jasenka dvě krátká videa. V prvním videu ukazuje cviky na protažení svalů a v druhém videu pokračuje druhý vedoucí Rudko Danajovič s krátkou taneční choreografii.

Do taneční výzvy se nejdříve zapojily děti, které pravidelně chodí do dětského kroužku. „Dětem už se po tanci stýskalo. Proto jsme se rozhodli s ostatními vedoucími, že vymyslíme krátká cvičení, aby děti mohly tancovat doma. Zapojilo se jich opravdu hodně. Mám z toho velkou radost,“ řekla Danajovičová.

Postupně se začínají přidávat i rodiče dětí, bývalí členové Malé Jasénky, a také členové druhého folklórního souboru ze Vsetína. Zapojit se do taneční výzvy může každý. Své taneční pokroky můžete zasílat do zpráv na instagramový účet. Nebo si jen tak doma zatancovat pro radost, naučit se něco nového a poznaz blíže valašský folklór.

Klíčová slova: tanec, online, lekce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.