22.04.2016 09:56


Pozvánka: Táborská opona se rozvine již podruhé

Autor: Michaela Rybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Druhý ročník divadelního festivalu Táborská opona pořádají členové dobrovolnického spolku Rubikon tuto sobotu v táborském Domě armády. Na pódiu se vystřídají divadelní soubory nejen z Tábora, ale také z Benešova, Miličína a Týna nad Vltavou. Návštěvníci se mohou těšit na představení Amant, Pokoje s tchýněmi, Věčný panic a Generálka císaře Napoleona. Festival zahájí v devět hodin dopoledne moderátoři Petr Kukla a Pavel Jánský.

Tábor – V táborském Domě armády mohou zájemci navštívit už tuto sobotu od devíti hodin dopoledne divadelní festival Táborská opona. Divákům se představí čtyři divadelní soubory z Tábora i okolí. Celým festivalem budou provázet moderátoři Petr Kukla a Pavel Jánský.

Protože se první ročník festivalu lidem líbil, rozhodli se organizátoři uspořádat ročník další. „První ročník festivalu Táborská opona jsme si nadělili k pětadvacátým narozeninám souboru a brali jsme ho spíše jen jako malý pokus o oživení kulturní scény v Táboře. Lidem se ale líbil. Místo předpokládaných pár blízkých přátel navštívilo festival za celý den několik set lidí, takže jsme se rozhodli uspořádat další ročník,“ řekl spoluzakladatel souboru Rubikon a hlavní organizátor festivalu Jan Melichar.

Divadelní soubor Rubikon pořádá druhý ročník festivalu Táborská opona, Autor: Kateřina ŠímováFestival zahájí moderátoři v devět hodin. Po zahájení se jako první na jevišti představí členové táborského divadelního spolku Rubikon, kteří sehrají situační komedii Amant. Na tu naváže v pravé poledne benešovský soubor Svatopluk konverzační veselohrou Pokoje s tchýněmi. Od půl třetí pak mohou diváci zhlédnout komedii Věčný panic v podání ochotníků z Miličína. Festival uzavře divadelní spolek Vltavan populární hrou scénáristy Jiřího Hubače z roku 1986 Generálka císaře Napoleona.

Organizátoři očekávají velký zájem lidí. Na festival se chystá i Táboračka Tereza Krausová. „Divadla navštěvuji docela často, nejraději bych chodila každý týden, ale jako studentka si nemůžu dovolit platit za lístek pokaždé tři stovky. Jsem proto ráda, že u nás ve městě existuje i něco jako festival dobrovolnických souborů. Navštívila jsem první ročník v říjnu a nadchla mě komedie Ať žijí husité, která byla hezky spjatá s Táborem, takže jsem se rozhodla vyrazit znovu,“ uvedla.

V předsálí Domu armády bude ve stánku po celý den připraveno volně k dispozici jídlo a pití. Vstupné je dobrovolné, návštěvníci mohou přispět penězi nebo drobným občerstvením. Předpokládaný konec festivalu je v osm hodin večer.

Klíčová slova: divadlo, Tábor, divadelní ochotnický soubor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.