14.05.2019 20:35


Pozvánka: Studenti z divadelního spolku ProFidivadlo se v květnu ukáží bez oblečení v představení Donaha

Autor: Denisa Mazourková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Jako každý rok si i letos připravil herecký spolek ProFidivadlo, složený ze studentů Masarykovy univerzity, jedinečnou show. Tento rok jeho členové předvedou nejen herecké schopnosti, ale také svá polonahá těla.

Nácvik hry Donaha. Foto: ProFidivadlo

Brno – Divadelní představení s názvem Donaha budou prezentovat studenti Masarykovy univerzity už 15. května na půdě Fakulty Informatiky. Jde o moderní verzi muzikálu Terrence McNallyho, namísto nezaměstnaných dělníků oceláren se ve hře objevují nezaměstnaní programátoři. Hra bude mít v květnu také dvě reprízy a v červnu derniéru. „Dřeli jsme na tom tvrdě od začátku semestru pod vedením plukovníka Prokeše, jak mu my říkáme. Budeme rádi, když naši píli ocení co nejvíce lidí,“ řekl herec Jiří Šimek.

Umělecké počiny tohoto spolku je známý provokativností a sklony k recesi. Letošním tématem je příběh nezaměstnaných programátorů. Umělá inteligence jim vzala práci, a tak se ocitají téměř na dlažbě. Z nouze, aby uživili své rodiny, učiní radikální krok. Rozhodnou se pro nacvičení ajťácké strip show pro výhradně dámské publikum a požadují za to vysoké vstupné.

Premiéra se bude konat už 15. května. Diváci ale budou mít možnost představení zhlédnout ještě 22. května od 17 hodin a od 19:30 v univerzitním kině Scala. Derniéru studenští herci odehrají 15. června v 19 hodin na brněnském výstavišti. Premiéra je zdarma, na reprízy je vstupné dobrovolné a na derniéru je vstupné v rámci Muni100.

ProFidivadlo je spolek Fakulty Informatiky s třicetiletou tradicí. Každý rok si jeho účastníci připravují určitou divadelní hru. Ve zkouškovém období je vždy premiéra, postupně následují reprízy a derniéra. „Hrál jsem už loni v představení Klub rváčů. Letos to ale bude mnohem lepší a hlavně nahatější,“ doplnil Šimek.

Klíčová slova: ProFidivadlo, Donaha, divadlo, pozvánka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.