05.03.2017 10:06


Pozvánka: Science & Technology Club pořádá přednášky i na jaře

Autor: Hana Husovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fyzika, biologie, architektura nebo chemie. Studenti těchto oborů, ale i všichni ti, kteří si rádi rozšiřují obzory, mohou i v jarním semestru navštěvovat oblíbené odborné přednášky na Vysokém učení technickém a Masarykově univerzitě.

Brno - Antibiotika nejsou lentilky, Rentgenové 3D oči a jejich použití v mikrotomografii nebo Délka telomer – Aneb aby se nám nezkracovala DNA. To jsou názvy jen některých přednášek pořádaných celé jaro organizací Science & Technology Club.

Jak už názvy přednášek i jméno samotného klubu napovídají, témata jsou vždy z oblasti technických nebo přírodních věd. „Snažíme se je dělat tak, aby nepřipomínaly popularizační pořady z televize,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů klubu Jiří Ehlich. Organizátoři však zároveň nechtějí, aby přednášky byly příliš odborné a určené jen úzkému publiku z daného oboru. „Jsou tedy takovým kompromisem. Měl by jim porozumět člověk s alespoň základními vysokoškolskými kurzy matematiky, fyziky, chemie a biologie. Jsou cestou k rozšíření obzorů mimo jednu specializaci, protože dobré nápady velice často vznikají právě kombinací různých oborů,“ doplnil Ehlich.

Na organizaci přednášek se podílí pět studentů a absolventů technických a přírodních oborů z Masarykovy univerzity i Vysokého učení technického. Zájemcům doporučují sledovat web Science & Technology Clubu a také jejich facebook. Zde v týdenním předstihu zveřejňují krátkou anotaci, čeho se bude daný výklad týkat.

Přednášky jsou určeny všem, kteří se o konkrétní téma zajímají. Konají se každé úterý střídavě na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického a v Univerzitním kampusu Masarykovy univerzity. Začátek je vždy v 18 hodin, vstup je zdarma.

Více informací na www.science-technology.club nebo na facebooku: www.facebook.com/STCbrno.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.