08.03.2018 09:15


Pozvánka: Reklamožrouti míří na Flédu

Autor: Jan Kuchta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Pořadatelé Noci reklamožroutů dnes přináší na Flédu maraton tří set reklam z padesáti zemí světa. Organizátoři lákají na nejlepší reklamní novinky a populární spoty z minulých let. Program bude v mezičase doprovázet DJ, virtuální realita nebo fotokoutek. Brno tak navazuje na páteční promítání v Praze, které bylo vyprodáno.

Pořadatelé Noci reklamožroutů dnes přináší na Flédu maraton tří set reklam z padesáti zemí světa. Organizátoři lákají na nejlepší reklamní novinky a populární spoty z minulých let. Program bude v mezičase doprovázet DJ, virtuální realita nebo fotokoutek. Brno tak navazuje na páteční promítání v Praze, kde bylo vyprodáno.

Klub Fléda, autor: Jan Kuchta

Brno – Festival věnovaný fanouškům reklam se dnes večer vrací na Flédu. Pětihodinový maraton je kombinací kontroverzních spotů a reklam všech žánrů. Francoužští pořadatelé reklamožroutů se starají o třídění reklam, které jim posílají fanoušci v průběhu roku. „Koncept festivalu zůstává každý rok stejný, vždy se klade důraz na určité typy reklam. Do zaslaných bloků nijak nezasahujeme a licence se v průběhu festivalu nemění,“ uvádí producent festivalu Živan Novotný.  

Všechny reklamní snímky jsou uspořádány tak, aby na sebe tematicky navazovaly. Exotické reklamy střídají lokální a zábavné zase odlehčují ty vážnější. „Diváci v Brně uvidí stejné bloky reklam třeba jako diváci v New Yorku. Letos diváci uvidí i reklamu na české nanuky,“ dodal Novotný.

"Jsem rád že něco takového existuje, protože jsem vždycky měl rád reklamy. Ale ty televizní, které jedou pořád dokola, jsou strašně unavující. O festivalu mi řekl kamarád a hodláme na maratonu vydržet až do konce," říká Jan Dvořák, student VUT.

Noc reklamožroutů poprvé představil Jean-Marie Boursicot v roce 1981. Z Francie se poté rozšířila do celého světa. Nyní se koná ve více než sto městech a každý rok se jí účastní přes tři sta tisíc diváků.

Klíčová slova: Fléda, reklamy, Brno, Noc reklamožroutů

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.