05.11.2013 22:54


Pozvánka: Poslední Šalinkalba? V nejlepším se má přestat, míní muzikanti

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Folklorní šalina plná muzikantů, dobrého pití a lidí pojede zítra Brnem popáté, ale zároveň naposledy. Příznivci cimbálové muziky Pajtáš mají tak již neopakovatelnou příležitost zazpívat si, zatančit a pobavit se v netradičním prostředí brněnské tramvaje.

Brno - Tramvaj plná cimbálové hudby skupiny Pajtáš se opět rozjede po Brně. Letos stojí organizátory pronájem tramvaje od brněnského dopravního podniku třikrát více než před dvěma lety, kdy tuto akci pořádali poprvé. „Akce už nabyla takových rozměrů, že se nedá označit jakoAutor: CM Pajtáš komorní a museli jsme tedy změnit i cenu pronájmu vozu,“ odůvodnila zdražení mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Hailichová. I to je jeden z důvodů, proč bude zítřejší jízda také poslední, na kterou se Pajtáši vydají. Lístky jsou však i přes vyšší cenu k překvapení pořadatelů vyprodané. „Mysleli jsme si, že zájem lidí klesne, když je tato akce pořád dokola. Navíc jsme  museli zdražit vstupenky. Opak byl ale pravdou a letos bychom vyprodali šaliny klidně dvě,“ netajil své překvapení Jaroslav Šuráň, organizátor Šalinkalby a člen cimbálové muziky Pajtáš. „Je to ale organizačně čím dál náročnější a v nejlepším se má přestat. My zase vymyslíme něco nového,“ dodal. Příznivci folklorní tramvaje to však vidí jinak. „Cimbálovka v šalině byl super nápad. Shodli jsme se i s kamarády, že je to škoda. Bylo to fajn odreagování,“ nesouhlasil s koncem pravidelný návštěvník akce Ondřej Zderčík.

Tentokrát s sebou muzikanti do tramvaje přiberou i bar s Turbomoštem, který je známý hlavně z brněnských vánočních trhů. Účastníci zítřejší folklorní párty se tak nemusí obávat nízkých teplot. Prodejci tohoto nápoje přichystali několik variant, jak se zahřát. „Kromě Turbomoštu, což už je taková klasika, budeme mít třeba Turbošroub, jablečný mošt s absinthem, který umí povzbudit ještě víc,“ pozval návštěvníky do baru v tramvaji jeden z tvůrců Turbomoštu Andrej Vališ. Nabízí se tak první možnost, jak tento nápoj ochutnat ještě před Vánocemi. Kromě baru s občerstvením si muzikanti pro hosty přichystali ještě malé překvapení na začátku akce.

Tramvaj s cimbálovkou bude projíždět Brnem a jak je zvykem, zastaví na několika místech, kde budou mít možnost přijít se pobavit i účastníci, kteří už se dovnitř nevejdou. Ti mohou za muzikanty jezdit i po své trase, obvyklou hromadnou dopravou. Kompletní seznam zastávek a další upřesňující informace najdou zájemci na stránkách akce.

Klíčová slova: Pajtáš, cimbálová muzika, šalina, Šalinkalba, Turbomošt

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.