15.05.2018 16:41


Pozvánka: Náměstí Svobody zaplní Slavnosti dobrého jídla

Autor: Kamila Lorenzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mnoho nejrůznějších teplých i studených pokrmů od brněnských restaurací mohou hosté ochutnat na Slavnostech dobrého jídla v centru Brna. Od středy do pátku mají možnost ve stáncích na náměstí Svobody vyzkoušet speciálně vytvořená menu předních brněnských kuchařů a cukrářů. Gurmáni mohou jídlo na festivalu zapít vínem, pivem i domácí limonádou.

Slavnosti dobrého jídla. Zdroj: https://www.facebook.com/events/619766025038139/?event_time_id=619766031704805

Brno - Slavnosti dobrého jídla mohou od středy navštívit nejen Brňané. Ty se konají na náměstí Svobody v Brně a začátek akce organizátoři naplánovali na jedenáctou hodinu. Stánky s jídlem v centru Brna budou moct lidé navštívit až do soboty. Na slavnostech mohou návštěvníci ochutnat nejrůznější pokrmy z brněnských restaurací. Doplní je regionální prodejci, vinaři i pivovary. Na náměstí nebudou chybět ani výrobci kvalitní kávy. 

Jednou z osmi restaurací, které na Slavnostech dobrého jídla nabídnou k ochutnávce své pokrmy, je i První brněnská čokoládovna.  „Na festivalu dobrého jídla se potkáte přímo s naším šéfkuchařem Markem Strakou, který pro všechny na tuto akci vytvořil unikátní menu," prozradil provozní restaurace Jan Maděra. Na akci se chystají také pracovníci restaurace Siam Thain nebo Sborovna. „Návštěvníci se mohou těšit například na výborná vepřová líčka v kombinaci s chřestovým risottem. V tomto počasí snad nepohrdnou polévkou a kedlubnové curry capuccino jistě zahřeje,” uvedla zaměstnankyně Sborovny Tereza Stráníková

Vybrané restaurace a jejich speciálně vytvořená menu s teplými i studenými pokrmy doplní například brněnské cukrárny. Hosté tak mohou po hlavním chodu ochutnat dezerty, dorty, lívance nebo například domácí limonády. 

Vstup na akci je zcela zdarma. Za peníze si na slavnostech návštěvníci jídlo nekoupí. Při příchodu na náměstí si mají možnost zakoupit takzvané Granty. Ty budou sloužit jako platidlo, takže je mohou směňovat na jednotlivých stáncích právě za pokrmy. Jeden grant stojí třicet korun. „Ceny pokrmů se budou pohybovat v rozmezí 1 až 4 Grantů. Záleží hlavně na druhu jídla," uvedla organizátorka akce Markéta Štěrbová.

Stánky s jídlem budou na náměstí Svobody otevřeny každý den akce od jedenácti do dvaceti hodin. V případě zájmu účastníků se otevírací doba bude prodlužovat. Slavnosti se konají za každého počasí. 

Klíčová slova: jídlo, Brno, slavnosti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.