02.10.2017 15:31


Pozvánka: Na Den Bernarda bude pivo stát patnáct korun

Autor: Jitka Kubátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Každoroční Den Bernarda se uskuteční první říjnovou středu, půllitry piva za akční cenu patnácti korun budou k dostání ve všech podnicích, které mají na čepu pivo značky Bernard.  Zvýhodněná cena platí pouze pro konzumaci piva na místě, a to od pěti hodin odpoledne až do půlnoci. Zlevněné pivo Bernard bude ve středu nabízet skoro čtyři sta hospod, restaurací a barů.

Pivo z pivovaru Bernard za patnáct korun si budou moct Češi a Slováci objednat příští středu, čtvrtého října, ve všech restauracích a hospodách v České republice a na Slovensku, které pivo Bernard čepují. Na Slovensku bude prémiová cena za půllitr šedesát centů.  Akce potrvá od pěti hodin odpoledne do půlnoci nebo do vypití posledního půllitru. Po celé republice bude zlevněné pivo nabízet na tři sta osmdesát provozoven, v Brně má pak pivo Bernard na čepu přes dvacet podniků.

Za akční cenu budou všechna piva z nabídky pivovaru, tedy klasická světlá 10°, 11°, 12°, nefiltrovaná 10°,11°,12° a 14°, polotmavá 12°, černá 12°, Černá lavina (tmavý ležák), Bohemian Ale a dále pak lahvová piva.

Letošní Den Bernarda bude už pátou oslavou Humpoleckého piva, první ročník slavnosti se konal na svátek Bernarda 20. srpna 2013. Oproti předchozím ročníkům cena akčního půllitru stoupla z deseti korun na patnáct. Průměrná cena mimo akci se pohybuje kolem třiceti pěti korun. Společnost zdražení vysvětluje jako ústupek hostinským, kterým jinak zvýhodněná cena v minulých ročnících nepokryla ani náklady na provoz a na akci prodělali.

Rodinný pivovar Bernard vlastní od privatizace roku 1991 Stanislav Bernard a Josef Vávra. Pivovar v Humpolci byl založen v šestnáctém století a patřil k místnímu panství, po roce 1948 byl znárodněn a spadal do národního podniku Jihočeské pivovary České Budějovice, v té době značně upadal a jeho produkce se velmi snížila.

Klíčová slova: pivo, sleva, pivovar Bernard

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.