02.03.2017 10:05


Pozvánka: Móda minulého století se vrací do Moravské galerie

Autor: Hana Husovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Módní nadšenci si mohou přijít na své. Coco Chanel, Christian Dior nebo Giorgio Armani - o tvorbě těchto a řady dalších světových módních návrhářů přednáší celé jaro kurátorka sbírky textilu Moravské galerie v Brně Andrea Březinová.

Brno - Moravská galerie v Brně ve spolupráci s I taková byla móda 20. století
Masarykovou univerzitou pořádá přednáškový cyklus s názvem Móda 20. století. Ten se věnuje módě a módnímu průmyslu od konce 19. století až téměř do současnosti a je přístupný nejen studentům celé Masarykovy univerzity, ale i široké veřejnosti.

Přestože se přednášky konají již od 21. února, je stále na co se těšit. ,,Určitě budu zmiňovat celou řadu známých návrhářů, od 60. let až po současnost, a pro řadu lidí budou zajímaví i současní mladí oděvní designéři, kteří studují u Liběny Rochové nebo Pavla Ivančice," láká přednášející Andrea Březinová.
Jmenovitě se jedná například o Moniku Drápalovou, Jakuba Polanku nebo Denisu Novou. ,,To jsou opravdu osobnosti evropského významu. Myslím si, že jsou opravdu velmi šikovní a velmi talentovaní, potvrzují to i úspěchy v Londýně, které teď poslední dva roky měli," dodává kurátorka. Více informací týkajících se přednášek, ale i novinek ve světě módy prozradila Andrea Březinová v rozhovoru.
 
Přednášky se konají v budově Uměleckoprůmyslového muzea každé úterý od 14:10 do 15:30 až do 16. května. Vstup je zdarma.

Klíčová slova: móda, přednášky, Andrea Březinová, 20. století

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.