17.11.2018 20:12


Pozvánka: Meat Design Ostrava představí tvorbu středoevropských designérů

Autor: Klára Zajíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Načerpat inspiraci, prohlédnout si a osahat nejnovější designové produkty studií, to vše bude možné v bývalém průmyslovém areálu v Ostravě na prodejní výstavě Meat Design Ostrava. Na návštěvníky o víkendu čekají workshopy, přednášky architektů, designéru a promítání filmů.

Meat Design Ostrava v areálu dolních Vítkovic představí design veřejnosti již po čtvrté

Ostrava – V industriálních prostorách oblasti Dolních Vítkovic budou moci návštěvníci zažít již čtvrtý ročník Meat Designu Ostrava. Prodejní přehlídka autorské designerské tvorby studií z České republiky, Maďarska, Slovenska a Polska bude ke shlédnutí od pátku 23. listopadu do neděle 25.listopadu.

Přehlídka bude rozdělená do čtyř zón. V hlavní zóně Meat Design si diváci budou moci prohlédnout nábytek, doplňky a interiérový design jednotlivých studií. V Meat Design Market zóně, prodejní části výstavy, bude možnost koupit si doplňky, oblečení, sklo a výrobky z papíru. V Meat Design Art zóně představí designéři netradičně pojaté kurátoeské projekty. Letos poprvé bude do výstavy zařazená zóna Meat Design Smart, ta ukáže značky propojující design a chytré technologie.

Na prvním pátečním workshopu výstavy si návštěvnici od půl páté mohou navrhnout vlastní klobouk. Oceňovaný zahradní architekt Ferdinand Leffler ze studia FLERA bude od půl šesté přednášet v multifunkční Vítkovické hale Gong. Poté se bude promítat film Lidský rozměr o architektu Janu Gehlovi a jeho kolezích, jejichž snahou je udělat velkoměsta lidštější. Páteční den uzavře přednáška dua architektů ze studia Olgoj Chorchoj. Svou tvorbu zaměřují na přestavbu historických a industriálních budov.

Sobotní program zahájí přednáška Kateřiny Staré a Kristýny Cmíralové o projektu Landscape festival zaměřeném na hledáním lokalit pro kulturní život ve městech. Na workshopech Kurzu Krasopsaní s Bárou návštěvníci nahlédnou do tajů kaligrafie a naučí se krásnému psaní nebo si vyrobí Vánoční dekorace. Od sedmi hodin bude divákům přednášet sochař a designér Rony Plesl známý svými ručně foukanými a broušenými vázami.

V neděli na diváky čeká přednáška Živá architektura týmu zabývajícího se biobuildingem, tedy zazeleňováním veřejného prostoru. O příběh lehkého letadla Ellipse Spirit se s diváky podělí Martin Němec. Na nedělních dílnách se budou pomocí doplňků Krásně Baleno balit vánoční dárky. Víkendový program zakončí promítání dokumentu Hitler versus Picasso.

Pro děti bude na výstavě připravená Školička Šídlo. Školku organizátoři vybrali, protože si v ní děti hrají s designovými hračkami. Po celou dobu výstavy bude návštěvníkům k dispozici také kulinářská zóna, kde budou nabízet jídlo a nápoje ostravské kavárny a bistra.

Klíčová slova: Meat Design Ostrava, Meat Design, design, architektura, Ostrava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.