17.05.2019 11:13


Pozvánka: Liberecký Slovan se v neděli pokusí prolomit dvanáct let dlouhé čekání na domácí výhru proti Viktorce

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fotbalisté Liberce nastoupí devatenáctého května ve tři odpoledne k poslednímu zápasu na svém stadionu v této sezóně. Nečeká je však snadný úkol, na sever Čech totiž přijede obávaná Plzeň, kterou Liberec doma naposledy porazil v roce 2007. Plzeň si v případě vítězství zachová naději na první místo, domácí zase bojují o evropské soutěže.

Stadion U Nisy

Liberec – Předposlední květnový víkend bude v Liberci patřit fotbalu. Nadstavbová část FORTUNA:LIGY se chýlí ke svému konci, na hráče čekají pouze poslední dva zápasy a ve hře je tedy ještě šest bodů. Pokud chtějí Plzeňští pomýšlet na titul, nesmí už v žádném zápase klopýtnout, na vedoucí Slavii ztrácí totiž pět bodů.

Hráči Slovanu nastoupí do utkání povzbuzeni úterním vítězstvím proti Baníku. Výhrou v Ostravě se vyhoupli na páté místo tabulky a pokud jim toto umístění vydrží a Ostrava odejde poražená i z finále ligového poháru, zajistí si modrobílí účast v baráži do příštího ročníku evropských pohárů.

Kouč Viktorky Pavel Vrba nemůže počítat s Ubongem Ekpaiem, Alešem Čermákem ani kanonýrem Michalem Krmenčíkem, kteří do zápasu kvůli zranění nezasáhnou. Plzeň se bude v Liberci spoléhat zejména na podzimní posilu ze Zlína Davida Beauguela. Ten nastřílel v této sezóně již patnáct branek a spolu s Martinem Doležalem se dělí o druhou příčku v tabulce střelců.

Domácí Slovan vychází v této sezóně zejména z dobře zajištěné obrany, která je podpořena stabilními výkony brankáře Filipa Nguyena. Liberec obdržel v dosavadním průběhu ligy pouze devětadvacet branek, což z něj činí hned po Slavii druhý nejlépe bránící celek.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.