11.10.2016 12:39


Pozvánka: Letošní Ekofilm vypukne v Brně už tento čtvrtek

Autor: Simona Ferulíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Za dva dny začíná v Brně mezinárodní filmový festival Ekofilm se zaměřením na životní prostředí. Program Ekofilmu potrvá od čtvrtka do soboty a bude se věnovat tématu Voda a sucho. Všechny projekce festivalu jsou zdarma, diváci se ale musí dopředu zaregistrovat.

Brno - Organizátoři festivalu Ekofilm si kladou za cíl otevírat společenské otázky a ekologické kauzy. Festival ale není jen o promítání filmů, jeho součástí jsou také debaty s odborníky nebo zábavně-společenské aktivity, ty mají za úkol probudit zájem veřejnosti. Program najdou zájemci na webové stránce ekofilm.cz nebo ho zjistí v EKODÓMU na náměstí Svobody. 

Zpěvák Dan Bárta zahájí festival svým koncertem už ve středu večer. První den festivalu pak nabídne hned od rána několik výstav. Jednou z nich bude Amazonie v ohrožení v EKOEXPO stanu na náměstí Svobody. Tím, že se bude letošní ročník odehrávat také na náměstí Svobody, by se měl festival otevřít většímu počtu lidí. „Letošní ročník se snažíme více otevřít veřejnosti a udělat z toho celoevropskou a celospolečenskou záležitost,“ vysvětluje záměr organizátorů mluvčí Ekofilmu Jan Šmikmátor. Promítat se bude například snímek The Man Who Dwarfed The Mountains v Sále B. Bakaly. Přidá se také Hvězdárna a planetárium Brno se zážitkovým programem Astrofotografie pro začátečníky. A na Fakultě sociálních studií se bude konat beseda s názvem Když krajem kráčí sucho. Právě problematiku sucha naproti povodním podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nikdo v minulosti neřešil a připravit se na sucho podle něho musíme ve všech směrech. V to, že se budou návštěvníci po skončení festivalu chovat hospodárně k vodě v domácnosti, doufá i mluvčí Jan Šmikmátor.

V pátek bude festival pokračovat dalším nabitým programem. Diváci budou moci zhlédnout Blok krátkých filmů v Otevřené zahradě. Do Sálu B. Bakaly se bude možné přijít podívat na snímek Small People. Big Trees. A ani druhý den festivalu nebude chybět zážitkový program. Na náměstí Svobody se uskuteční akce s názvem Údiv nad vodou. Den pak zakončí projekce filmu Šílený Max: Zběsilá cesta. Snímek vypráví postapokalyptický příběh o nedostatku vody. Podle prezidenta festivalu Ladislava Miko se stále častěji objevují výkyvy, jako jsou periody velikého sucha nebo naopak přebytek vody. „Extrémních period je stále více a nedá se to tudíž hodit za hlavu s tím, že to přejde. Spíš se dá očekávat, že se to bude nadále zhoršovat,“ uvedl prezident festivalu Miko.  

V sobotu budou návštěvníkům na Fakultě sociálních studií představeny Jedlé plevele Brna nebo snímek Potopa. V osmnáct hodin festival uzavře jeho závěrečný ceremoniál a po vyhlášení cen se na plátně objeví vítězný film letošního Ekofilmu. 

Do Brna se Ekofilm přesunul z Ostravy a následně z Českého Krumlova teprve loni. Pořádá ho Ministerstvo životního prostředí a do jeho organizace je zapojena také Fakulta sociálních studií, kde je jedním z oborů i environmentalistika. Ekofilm nabízí širokému okruhu diváků informace o stavu přírody a životního prostředí z různých zemí světa.

Klíčová slova: Ekofilm, film, pozvánka, festival, životní prostředí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.