20.05.2018 18:02


Pozvánka: Kinematovlak míří do východních a severních Čech

Autor: Nikola Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Vlak plný her a pohádek, který jede napříč republikou, doprovází Zlín Film Festival už několik let. I letos odstartoval právě ve Zlíně a známé večerníčky i hrané pohádky nabídne v následujících dnech i v dalších městech. Vstupné se neplatí. Kvůli omezené kapacitě lze místa telefonicky rezervovat.

Trasa Kinematovlaku. Plakát: oficiální stránky Zlín Film Festivalu

Praha – Promítání pohádek ve speciálně upraveném vagonu si v následujících dvou týdnech budou moci užít děti i dospělí ve vlakových stanicích některých východočeských a severočeských měst. Zítra Kinematovlak zavítá do Svitav, odtud pak pokračuje do Náchoda, Hradce Králové, Trutnova, Nymburka, Poděbrad, Turnova, Liberce a Mladé Boleslavi. Projekce začínají v železničních stanicích vždy v devět hodin a jedno promítání trvá přibližně 30 minut.

Dopolední bloky jsou určené pro mateřské školky. Odpoledne jsou na programu delší pohádky. „Chceme dát dětem v jiných městech možnost zažít alespoň trošku atmosféru filmového festivalu,“ vysvětlila festivalová specialistka na PR Kateřina Martykánová. Vstup je pro všechny zdarma. Součástí vlaku je kromě promítacího vagonu také vagon plný her a historický vagon, který má dětem představit vývoj železnice a proměnu měst, jimiž vlak projíždí.

Kinematovlak, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu již popatnácté, odstartoval svoji cestu po republice v pondělí 14. května ve Zlíně. O den později organizátoři jeho pouť oficiálně zahájili. Nejrůznějších animovaných i delších hraných pohádek se dočkaly děti v Hodoníně, Znojmě a Břeclavi.

Účelem Kinematovlaku není jen pobavit, ale také upozornit na filmový festival, který ve Zlíně začíná v pátek 25. května. „Z hlediska marketingu je to pro nás důležitý komunikační nástroj. Pomáhá nám informovat veřejnost napříč celou republikou o blížícím se festivalu,“ řekla Martykánová.

Kapacita projekčního vagonu je 35 míst, školy a školky si místa mohou rezervovat předem na telefonním čísle 724 351 085. Podrobný rozpis zastávek Kinematovlaku zájemci najdou na webových stránkách Zlín Film Festivalu.

Klíčová slova: vlak, kinematovlak, zlín film festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.