03.12.2014 14:01


Pozvánka: Kapely Kronek Alband a Ant Attack oživí program Brněnských Vánoc

Autor: Monika Rozsypalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Příznivci rockové i akustické hudby si zítra odpoledne mohou přijít poslechnout brněnskou skupinu Kronek Alband a také koncert zahraniční kapely Paula Hollanda na náměstí Svobody v Brně. Bohatý program Brněnských Vánoc nabídne návštěvníkům také dopolední pěvecké vystoupení prvňáčků, soutěže o hodnotné ceny, projížďky vláčkem pro děti a ochutnávky vánočních punčů a svařáků pro dospělé.

Brno – Od začátku prosince se Brňané mohou těšit nejen z tradičních vánočních trhů, ale také z pestrého doprovodného programu na náměstí Svobody, který mohou děti i dospělí navštívit až do konce kalendářního roku.

Zítřejší program zahájí od 10.30 žáci Základní školy Slovanské náměstí se svým vánočním vystoupením. „Naši prvňáčci pod vedením učitelek zazpívají šest vánočních písniček,“ upřesnila zástupkyně ředitele školy Michaela Skořepová.  

Odpoledne divákům zahraje akustický bigbeat volného sdružení muzikantů, kteří vystupují jako kapela Kronek Alband. Tito zpěváci a hudebníci hráli v mnoha rockových kapelách, jedná se také o bývalé členy brněnské kapely Kern, kteří si založili vlastní skupinu. Pro vánoční vystoupení si však místo rocku vybrali primárně hudbu akustickou, se kterou se v Brně představí od 15 hodin. „Kapela se na Brněnských Vánocích přestavila už loni. Spolupráce se nám osvědčila, proto jsme ji obnovili,“ vysvětlila volbu kapely Barbora Hocková z programového oddělení Turistického informačního centra města Brna.

Druhou kapelou, která na náměstí Svobody vystoupí, je angloamerická skupina Ant Attack kolem zpěváka a kytaristy Paula Hollanda. Od 18 hodin posluchačům zahrají vlastní rockové hity i převzatou tvorbu. „Je skvělé, že Ant Attack vystoupí v Brně a ještě na vánočním koncertě. Strašně se těším,“ popsala své nadšení fanynka Veronika Šmídová. Ačkoli se jedná o zahraniční kapelu, domluvit se na vystoupení šlo bez problému a dokonce i česky. „Paul Holland žije dlouhodobě v Česku, jeho manželka je Češka a navíc spolupracuje s několika tuzemskými kapelami,“ uvedla dále Hocková.

Kromě poslechu živé hudby si mohou návštěvníci každý den v 17 hodin zasoutěžit o vánoční odměnu nebo každou celou hodinu sledovat vánoční skleněnky z hodinového stroje. Děti se zase mohou těšit na projížďku vánočním vláčkem nebo promítání večerníčků od 17.30 hodin. Kromě náměstí Svobody mohou Brňané navštívit také Vyhlídkovou věž a Freskový sál na Staré radnici nebo Brněnské podzemí. 

Klíčová slova: Vánoční Brno, kapely, trhy, prváci, Kronek Alband, Ant Attack

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.