11.12.2017 20:00


Pozvánka: Kandidáti na prezidenta se utkají v brněnské superdebatě

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ve středu se osm z devíti kandidátů na prezidenta utká na dvouhodinové superdebatě v Brně na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Pozvánku nepřijal Miloš Zeman. Setkání zahájí organizátoři z Masarykova právnického spolku v šest hodin odpoledne. Zájemci ale mohou debatu sledovat i z foyer fakulty. Online přenos zajistí server DVTV, aktuálně.cz a centrum.cz. Debatu moderuje novinářka Daniela Drtinová. 

Zájemci si mohou poslechnout osm kandidátů na prezidenta republiky ve středeční superdebatě v aule na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, jejímž hlavním organizátorem je Masarykův právnický spolek (MSP). Organizátoři pozvali všech devět kandidátů. Pozvání nepřijal jen současný prezident Miloš Zeman. "Možnost vystoupit dostal i Zeman, že se jí rozhodl nevyužít je čistě jeho rozhodnutí. Akci jsme pořádali právě s tím, že musí být umožněno vystoupit všem kandidátům," uvedl člen MSP Adam Škarka.

Škarka zároveň zdůraznil, že je rozdíl v tom, když vystoupí jeden kandidát nebo když diskutují všichni. Miloš Zeman byl na půdě Masarykovy univerzity vítán, jako každý jiný politik. V aule PF se proto návštěvníci mohou ptát bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, textaře Michala Horáčka, bývalého premiéra Mirka Topolánka, někdejšího šéfa Škody Auto Vratislava Kulhánka (ODA), prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka (Realisté) a chybět nebudou ani lékař Michal Hilšer, předseda strany Rozumní Petr Hannig a diplomat Pavel Fischer.

Debatu organizátoři zaměřili  nejenom na aktuální témata. "Kandidáti se vysloví k aktuálním politickým otázkám jako je jmenování vlády, menšinový kabinet nebo trestně stíhanému premiérovi. Ale také prezentují svoji představu o roli hlavy státu na politické scéně. Vyjádří se k zahraniční politice, volební kampani a zodpoví dotazy z publika," nastínil průběh dvouhodinového programu Škarka.  

"Pokud si zájemci budou chtít najít místo na sezení přímo v aule, musí přijít dříve. Aulu otevřene nejpozději půl hodiny před začátkem debaty" zdůraznil Škarka. Sál je z bezpečnostních důvodů omezen na tři sta padesát míst. Avšak ve foyer fakulty technici umístí dvě plátna, na která se bude debata promítat. Diskuze bude přenášena na některých zpravodajských serverech i živě. "Ve středu od šesti hodin odpoledne budeme debatu streamovat na DVTV," uvedla novinářka Daniela Drtinová, která debatu moderuje. "Od vzniku nápadu jsme plánovali spolupráci s DVTV a paní Drtinovou nebo panem Veselovským," dodal Škarka. 

Oficiální zahájení udělají organizátoři ve středu v šest hodin odpoledne. Debata potrvá dvě hodiny. Případné změny najdou zájemci na stránkách události https://www.facebook.com/events/150383132386549/?active_tab=discussion

Klíčová slova: superdebata, prezidentské volby 2018, Právnická fakulta, DVTV

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.