10.05.2016 11:59


Pozvánka: Jihočeská kapela Keramička odehraje koncert ke svému čtyřicátému výročí

Autor: Michaela Rybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Členové kapely Keramička pořádají ke čtyřicetiletému výročí působení na hudební scéně Jarní koncert, 18. května od devatenácti hodin se pod taktovkou kapelníka Petra Koláře ve velkém sále Divadla Oskara Nedbala v Táboře rozezní tóny jihočeské dechové hudby. Návštěvníci uslyší písně na motivy jara, probouzení přírody a lásky. Chybět tak nebude například skladba Den svatební nebo Karlíčku můj.

například

Tábor – Jihočeská kapela Keramička oslavila na konci minulého roku čtyřicetileté výročí svého založení. K této příležitosti pořádájí její členové 18. května od devatenácti hodin ve velkém sále táborského Divadla Oskara Nedbala Jarní koncert.

„Táborské publikum bylo vždy naším nejvěrnějším, chceme se mu proto odměnit. Koncert jsme se rozhodli věnovat jaru a všemu co s ním souvisí. Návštěvníci proto uslyší skladby o rozkvetlé přírodě, lásce a probouzení nového života,“ uvedla zpěvačka kapely Yvetta Hantáková. Kromě tradičních jihočeských dechových písní, jako Na klokotském kostelíčku nebo Od Tábora až k nám, zahrají členové skupiny i Den svatební, Vyjdi ty měsíčku nebo Zpěv skřivana.

Dechová kapela Keramička pořádá 18. května Jarní koncert ke svému čtyřicátému výročí (Autor: fotoarchiv Keramičky)

Čtyřicet let na hudební scéně bere kapela jako závazek. „Pro Keramičku vždy bylo a do budoucna zůstává cílem a přáním největším možná spokojenost posluchačů a vůbec všech milovníků dechové hudby. Doufáme proto, že koncertem uděláme našim příznivcům radost,“ dodal kapelník Petr Kolář.

Vstupenky na koncert stojí sto čtyřicet korun. Zájemci si je mohou koupit na pokladně táborského Divadla Oskara Nedbala každý všední den mezi patnáctou a osmnáctou hodinou nebo hodinu před začátkem kteréhokoliv představení. Celým večerem bude provázet moderátorka Helena Hýnová.

Jihočeská kapela Keramička vznikla v roce 1975 a jejím zřizovatelem byly keramické závody Bechyně, podle nichž se kapela jmenuje. Prvním kapelníkem byl tehdy nejstarší člen orchestru Bohumil Pokorný. V březnu tohoto roku se vedení skupiny ujal Petr Kolář.

Od devadesátých let vystupuje Keramička na pódiích nejen v tuzemsku. Hrála také již v Holandsku, Německu nebo Rakousku. Kapelu tvoří sedmnáct členů, kteří hrají a zpívají v typických blatských krojích. 

Klíčová slova: Keramička, Tábor, dechová hudba, koncert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.